Gdzie aktualnie najtańsze OC dla młodego kierowcy?

Re: Gdzie aktualnie najtańsze OC dla młodego kierowcy?

24 Kwi 2015, 12:42

Niektórzy mają usługi dodatkowe takie jak assistance, ale ogólnie to hajs się musi zgadzać ;)
Finansolog
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 10 10 2007
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

27 Kwi 2015, 11:09

Pieniążki zawsze muszą się zgadzać. Nie ma innej opcji, nie ważne co się kupuje.
JazdaJazda
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 16 05 1975
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Hyundai i20
Silnik: 1,2
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Rok produkcji: 2014

27 Kwi 2015, 15:05

JazdaJazda napisał(a):To nawet nie zły pomysł. Zawsze to kilka groszy do przodu. Jak rozmawiałem z kilkoma osobami, to teraz lansuje się nowa moda na porównywarki. Warto się temu trochę przyjrzeć. Bo robi się z tego naprawdę wielka fala.

Zaoszczędzić można znacznie więcej niż przysłowiowe „kilka groszy”. Z przeprowadzonych przez multiagencję [reklama] cyklicznych porównań cen OC wynika, że rozpiętość między najniższą a najwyższą ceną ubezpieczenia różnić może nawet kilkaset złotych. I to zarówno wśród propozycji dla młodych, jaki i bardziej doświadczonych kierowców. Zdecydowanie warto skorzystać z usług porównywarki, tym bardziej że przeprowadzenie kalkulacji jest darmowe i zajmuje zaledwie kilka minut.
Ostatnio edytowany przez ArteK 21 Paź 2015, 17:52, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Niedozwolona reklama
Superpolisa
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 10 2001
Auto: Audi A4 B7
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2009

02 Maj 2015, 11:18

Przepraszam nie chciałem Pana w żaden sposób urazić. Te kilka groszy to od tak mi się powiedziało. Jestem świadom, że tak naprawdę to może być nawet 800 złotych. Widziałem nowe wieści z frontu. Czasem sam muszę coś sprawdzić, to po prostu przeglądam ofertę. Albo dzwonię do znajomego agenta, ja to mam takie umowy, że zwykły kierowca to może pomarzyć :) W końcu mam szkołę jazdy, a nie jestem prywaciarzem. Byłem kilka razy na rankomacie ale szczerze powiem, że takiemu komuś jak ja to mało pomocne. Bardziej osobom prywatnym. Tutaj to mają pole do poisu oc,ac,nnw, szybki, zniżki i inne pierdołki. Taki Pan Jacek to szuka tam oferty dla siebie, czy to szuka najniższej. Czy to średniej z pełnym pakietem. A może sam nie wie czego chce to tam zagląda, dostaje ofertę i jest zadowolony z tego.
JazdaJazda
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 16 05 1975
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Hyundai i20
Silnik: 1,2
Typ: Inny
Rok produkcji: 2014

11 Maj 2015, 22:16

Witajcie, pozwolicie, że podłączę się pod temat. :)
Kilka dni temu kupiłem swój pierwszy samochód: Opla Vectrę 1,7TD 1996, dałem 4,5 tysiąca - umowa jest na mnie. Mam niedawno skończone 18 lat i prawko od miesiąca.
Poprzedni właściciel (wcale nie stary szofer) płacił za OC w Liberty ok. 300zł.
Nawet jeśli miał maksymalne zniżki, to cena "pełnego" ubezpieczenia raczej nie powinna być dużo wyższa niż 1000zł.
Ja natomiast, chcąc opłacić OC dla siebie, dostaję przeliczenia od różnych ubezpieczycieli na poziomie 2700-4000zł. Coś tu jest nie tak - jak można płacić OC w cenie samochodu? :/ Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co tu jest nie tak?
PS. Nie mam za bardzo na kogo zarejestrować samochodu - rodzice nie mają auta w papierach.
wojtektk
Nowicjusz

Auto: Nie mam

11 Maj 2015, 22:33

Za młody wiek masz zwyżki (np. +60%). Spróbuj w kalkulatorze wpisać jako właściciela jednego z rodziców, nawet jeśli nie mają zniżek to za sam wiek ubezpieczenie będzie dużo tańsze. Wtedy to już kwestia dogadania się, bo inaczej będziesz skazany na bardzo drogie OC.

PS: Sprawdzałeś You Can Drive?
Finansolog
Początkujący
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Dragster JET CAR PREDATOR Dragster JET CAR PREDATOR
    Francuski samochód Jet Car Predator ma aż 6000 KM i silnik odrzutowy. Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną. Nazwa : Dragster JET CAR PREDATOR Silnik : Amerykański Turbojet z samolotów myśliwskich. Typ ...

• Re: Gdzie aktualnie najtańsze OC dla młodego kierowcy?

11 Maj 2015, 22:59

Rozumiem, że są zwyżki, ale wyliczanie ubezpieczenia w cenie 3 tysiące, gdy inny właściciel płacił 300zł mija się z celem.
    Czy mogę ubezpieczyć auto na kogoś innego, gdy tylko ja występuję w umowie jako kupujący i w dowodzie rejestracyjnym zapewne też?
    Sprawdzałem YCD - nie dowiedziałem się nic bo każą podać nr telefonu, a nie życzę sobie żeby ktoś mi wydzwaniał całymi dniami (raz się naciąłem na wpisywanie numeru w internet).
    wojtektk
    Nowicjusz

11 Maj 2015, 23:17

Nie możesz, druga osoba musi być wpisana w dowód (czyli robisz np. darowiznę). Co do ceny OC to niestety tak to wygląda :/ W Twoim wypadku YCD to praktycznie jedyna szansa na w miarę ludzką cenę, więc warto zrobić sobie kalkulację, raczej nie powinni Cię zbytnio dręczyć. Zadzwonią raz, a jak odmówisz to ewentualnie będzie następny telefon za rok.
    Finansolog
    Początkujący
    Awatar użytkownika

11 Maj 2015, 23:36

Dobra, zaryzykowałem z tym numerem, YCD wyliczyło mi 2600zł :angry:
    Rankomat najtaniej pokazał mi OC w MTU - niecałe 1800zł, naprawdę nie da rady taniej? :cry:
    wojtektk
    Nowicjusz

12 Maj 2015, 08:41

Gdzieś tam u jakiegoś agenta coś by jeszcze pewnie uciął, ale to i tak będzie grubo ponad 1000 zł. Jedyne rozwiązanie to współwłaściciel.

Swoją drogą to YCD coś średnio się popisało tą składką :o
    Finansolog
    Początkujący
    Awatar użytkownika

12 Maj 2015, 19:58

Spróbuj może w banku, w którym masz kontom, jeśli o ile mają tam ofertę ubezpieczeń. Ja tak zrobiłem z pierwszym OC. Miałem konto w mBanku i wyliczyli mi jako klientowi naprawdę niezłe ubezpieczenie. Zamiast 1400 zł, które proponowało mi wtedy najtańsze Link 4 (18 lat, zwyżki, pierwsze OC), dałem nieco ponad 700 zł. Akurat miałem szczęście, że mBank wchodził w ubezpieczenia (przechodziło to przez BRE Ubezpieczenia).
    grabek1290
    Początkujący

Prawo jazdy od: 01 10 2004
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Renault Megane II
    Silnik: 1.6 16V 115KM
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2004

12 Maj 2015, 21:05

Dzięki za ten pomysł z bankiem - będę rozpytywał jak to wygląda.
    wojtektk
    Nowicjusz

25 Sty 2016, 09:36

Dzień dobry, na dniach kupuje samochód, jeszcze nie mam 100% pewności na temat modelu. Jutro jadę zobaczyć Mazdę Premacy.
    Jakie OC można tutaj wynegocjować? Rankomat raczej nie zachęca.
    I jak jest z dziećmi? Nie mam własnych, ale będę woziła 7-letniego brata i 3-letnią chrześniaczkę, ma to jakiś wpływ?
    Kod pocztowy gdzie auto będzie użytkowane to 51-124

Pozdrawiam,
    Patrycja
    mazdap
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 27 11 2015
    Przebieg/rok: 5tys. km
    Auto: mazda
    Silnik: 1,8 114KM
    Rok produkcji: 2000

25 Sty 2016, 10:08

Szukając ubezpieczenia, porównaj oferty ubezpieczycieli z kilku róznych porównywarek. Ja przedwczoraj i wczoraj porównywałem i w każdej porównywarce wychodziło co innego. Niestety - trzeba na to poświęcić troszkę czasu. Ja szukałem tylko samego Oc. Bez NNW, bez żadnego assistance, nawet takiego wpisanego do OC. ceny mi wychodziły od 395 do 1234zł....Za samo OC...Nie wyliczaj OC z kalkulatorów konkretnych ubezpieczycieli - zawsze wyjdzie drożej. Korzystaj tylko z wyszukiwarek.
    Co do wypełniania formularzy - wpisuj z głową - jak pytają o miejsce garażowania, wpisz że w garażu indywidualnym. Jak pytają czy autem będzie jeździła osoba poniżej 26 roku życia, wpisz, że nie. Jak będą pytali o planowany roczny przebieg, wpisz najniższy z możłiwych ( zazwyczaj jest to do 5 tys km ). Jak będą pytali, czy są inni kierowcy, wpisz, że nie. Jak bedą pytali o głównego użytkownika pojazdu, wpisz, że właściciel. Niektórzy ubezpieczyciele zwracają na to uwagę, mimo, że nie powinni.
    W tych porównywarkach jest tak, że jedne ceny są wyższe inne niższe, ponieważ jak wspomniałem wcześniej, ubezpieczyciele do OC dokładają jeszcze NNW, ubezpieczenia opon i inne. Jak jak obliczałem, to gołe Oc najtaniej wyszło mi 389 zł, a u tego samego ubezpieczyciela, który w innej porównywarce do Oc dodał ubezpieczenie NNW na 30.000 zł, ubezpieczenie opon i Assistance w razie wypadku, to wyszło 729 zł...A więc za te trzy dodatkowe, niby gratisowe dodatki, płaci sie ponad 300 zł...Dlatego musisz wiedzieć co chcesz ( jaki zakres ubezpieczenia ) i musisz zwracać na to uwagę.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

26 Sty 2016, 16:40

Konkret post od ~MotoAlbercik :D
    Jedynie z tym wiekiem kierowców trzeba uważać, bo w przypadku AC jeśli nie poda się info, że będzie jeździł młody kierowca, a spowoduje on szkodę wtedy najczęściej odszkodowanie jest obcinane o 20%. Przy ubezpieczeniu OC w takiej sytuacji odszkodowanie normalnie zostanie wypłacone poszkodowanemu, ale właściciel będzie musiał dopłacić ubezpieczycielowi różnicę w składce tak jakby OC było liczone z tym młodym kierowcą (najczęściej kilkadziesiąt złotych) i to jedyne konsekwencje :)

Jeśli ktoś decyduje się na korzystanie z naszej porównywarki zachęcam do przesłania linka do wyników kalkulacji do nas w wiadomości prywatnej. Wtedy sprawdzimy składkę i postaramy urwać coś z ceny ekstra dla forumowiczów :)

Pozdrawiam,
    Łukasz
    Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
    mfind
    Autoexpert
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Auto: Volvo S40

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006