Głośniki do Cintka

Głośniki do Cintka

04 Lip 2011, 21:27

Więc tak, postaram się by było zwięźle i na temat
Auto: Fiat CC900, 1993r.
Radio: nie znam parametrów, znajomy ma załatwić coś w cenie 50-100zł, więc szału nie ma.
Głośniki: w aucie są oryginalnie 2 miejsca na głośnik, po prawej i lewej stronie na przodzie, do tego dziadek kiedyś zamontował jakieś stare grające coś bezpośrednio pod radiem. Więc są 2, ew 4 miejsca na głośniki. Budżet na głośniki to jakieś 50zł, pytanie czy za tą cenę dostanę coś co nie nada się na śmietnik? Są na allegro nawet po 10zł głośniki, ale czy takie coś w ogóle gra sensownie? Nie chodzi mi o mega bass i głośność jak na estradowych oczywiście. Ważne by grało czysto i tak by na ulubionych kawałkach można dać troszkę głośniej ;)

Prosiłbym bardzo o nazwy firm, modeli, ew. aukcje jakieś do takiego czegoś.

Drugie pytanie, jak dopasować radio pod głośniki? Jak to jest z mocą? może być tak, że kupie głośniki które spalą radio, gdyż będą za mocne? Jakie informacje powinny mnie interesować przy doborze radia i głośników? Pytanie może oczywiste dla większości z was, ale ja samochód i prawko mam miesiąc, a z car audio nie miałem nigdy nic wspólnego ;p
divinum
Obserwowany

Re: Głośniki do Cintka

05 Lip 2011, 18:05

Z głośników to rewelacji nie znajdziesz, jeśli coś lepszego to tylko używane, z nowych to za te pieniądze Peyingi, Boschman. Nic lepszego nie znajdziesz za tą kwotę.
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

Nie spalisz radia głośnikami - radio odda taką moc jaką będzie w stanie oddać i to wszystko, jeśli będzie kiepskiej jakości to może z biegiem czasu uszkodzić się wzmacniacz w nim pod wpływem płynącego przez niego prądu w zestawieniu z kiepskiej jakości wykonaniem.
Radio mocniejsze niż głośniki usmaży je z pewnością. Zawsze jak dobieram wzmacniacz/radio pod głośniki staram się zachować pewien dystans jeśli o moc chodzi - przykładowo głośniki o mocy nominalnej RMS 100W nie powinny mieć mocniejszego wzmacniacza niż 60W-70W RMS. No chyba że nie zamierzasz rozkręcać zestawu ponad połowę.
Przy doborze radia do głośników powinieneś się interesować przede wszystkim marką i mocą. Przykładowo Radia No-Name których nie brakuje po stówce na allegro o deklarowanej mocy 50W nie oddadzą z siebie więcej jak 20W więc przy głośnikach o mocy nominalnej 50W nic się nie stanie ale gdyby pod te głośniki założyć jakiegoś Clariona, Alpine, Sony czy JVC o takiej samej mocy jak wspomniane radio No-Name podkręcając je wysoko można głośniki usmażyć. W razie czegoś pytaj - chętnie służę pomocą.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy
    Zdarzenia drogowe będące wynikiem jazdy po spożyciu alkoholu od wielu lat stanowią przekleństwo polskich dróg. Podjęte przez policję działania przynoszą efekty, ale wciąż jest wiele do zrobienia.

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód