Głośniki do seryjnego radia

Głośniki do seryjnego radia

28 Lis 2009, 20:22

Jest to seryjne radio alpha w polo III z 97r. Mam zamiar zakupić tubę + wzmacniacz oraz 2 glośniki do przodu, kwotę jaka przeznaczam na to 250 zl, proszę o podanie 2 glosników oraz tuby ze wzmacniaczem ( najlepiej z allegro ) które będą pasować do tego radia z góry dzięki
4rch3r
Nowicjusz

Miejscowość: Śląsk

Re: Głośniki do seryjnego radia

29 Lis 2009, 00:09

prosze o odpowiedzi mam podobny problem :)
martino
Nowicjusz

Miejscowość: Bytom

29 Lis 2009, 10:04

po pierwsze 250 zł to kosztują same głośniki na przód... po drugie masz w radiu wyjscie RCA :?: Jeśli tak to możesz podpinać wzmacniacz, jeśli nie to musisz kombinować z przejściówkami. Zamiast tuby kup skrzynke basową - efekt jest znacznie lepszy. I do tego piecyk... Odradzam wszelkie chińskie gów*o. Będziesz żałował że wydałeś kase. Kup używany ale markowy sprzęt. Tylko że w tym przypadku za taki piecyk zapłacisz ok. 250 - 300 zł. Z takim budżetem jak zaproponowałeś to kupiłbym głośniki na przód za 100 zł, i na tył za 150. Podłącz je pod radio i o subie i wzmaku zapomnij.
Pozdrawiam
/F/I/A/T/ CC 900 Seria Look
jasko90
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

29 Lis 2009, 11:55

4rch3r, żeby cokolwiek zrobić w CA to musisz mieć na samą skrzynkę, wzmacniacz głośniki min. 600zł żeby to jakoś zagrało... miałem sporo sprzętu w aucie i tego chińskiego i markowego... dopuki nie wydałem na zestaw ok. 800zł to to nie grało wcale... teraz królują u mnie renomowane firmy a to JBL a to Blaupunkt czy Vibe... Chińskiego nie chce i nikomu nie polecam bo to tylko tani chłam do pierdzenia...
JEST:
- Renault Megane I ph II 1.6 16V LPG 107KM 2001r Privillage
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy od: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Megane I phII/Panda
Silnik: 1.6/1.2
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

21 Gru 2009, 02:17

hej ja również mam polo III i chciałabym wymienić sobie głośniki
znalazlam taki zestaw JBL, powiedzcie pliz czy warto kupić glosniki tej marki i czy będą dobrze grały? nie chce robić jakichs skomplikowanych instalacji...
[link wygasł]
mowita
Nowicjusz

Miejscowość: wwa

21 Gru 2009, 15:09

mowita, kupuj śmiało tylko od razu bym to podłączył pod wzmacniacz :D
JEST:
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Tajemnice układów kierowniczych Tajemnice układów kierowniczych
    Układy kierownicze stosowane w modelach ŠKODY to zaawansowane zespoły różniące się budową, ale stające przed tymi samymi wyzwaniami: komfortowym i precyzyjnym prowadzeniem, oszczędzaniem paliwa oraz bezpiecznym ...

• Re: Głośniki do seryjnego radia

24 Gru 2009, 14:14

Luke16 napisał(a):mowita, kupuj śmiało tylko od razu bym to podłączył pod wzmacniacz :D

.... zart chyba mial to byc .... czy cos w tym rodzaju .... po co mu jakies glosniki w tylna polke ????

... kup jakis dobry zestaw odseparowany np DARK BLUE 62.1 w swpjej cenie jest naprawde godny polecenia + montaz w panelach MDF + wygluszenie drzwi jak to zrobic znajdziesz GOOGLE + skrzynka ze wzmacniaczem dla podkreslenia efektow

.... i polecam wymiane okablowania bo seryjne sie nie nadaje ..... niby banalne a efetk zaskakujacy
    Części Vectra C atrakcyjne ceny
    gigit
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kołobrzeg

24 Gru 2009, 16:39

mowita napisał(a):nie chce robić jakichs skomplikowanych instalacji...

gigit a umiesz czytać??? Kolega chce zrobić tanio a dobrze :) bo zapewne nie zamierza brać udziału w dBdragach itp... Ja w swoim mam sprzęt za max 800zł i pojechałem kiedyś na pomiar wyciągając 135dB :D za przeproszeniem na banalnym sprzęcie :D I po co od razu okablowanie wymieniać i narażać się na dodatkowe koszty rozbierając przy tym pół samochodu... zapewne cudów założyciel wątku nie oczekuje i spokojnie ten zestawik mu starczy... Też nie jestem zwolennikiem cięcia w półce no ale jednak jest wtedy to miejsce w bagażniku... a w przypadku skrzynki znacznie się ono ogranicza...
    JEST:
    Luke16
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

05 Sty 2010, 09:57

Nieeee proszę tylko nie głośniki w tylną półkę...........bez takich pomysłów :shock: :lol: Tak jak kolega wyżej napisał,dobry zestaw odseparowany na przód.Za 250zł :???: ?? To same głośniki o średniej jakości na przód tyle kosztują.
    Tribul
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Polski

09 Sty 2010, 18:44

witam może ktos mi powie czy radio 4*45 radzi dwa głośniki owalne 6/9 o mocy 350 wat
    hugo678
    Nowicjusz

Miejscowość: strzałkowo

28 Sty 2010, 22:53

hugo678 napisał(a):witam może ktos mi powie czy radio 4*45 radzi dwa głośniki owalne 6/9 o mocy 350 wat

... moze byc i nawet 1250 wat to tylko marketing liczy sie moc nominalna .... bedzie gralo

[ Dodano: Czw Sty 28, 2010 23:02 ]
    Luke16 napisał(a):
    mowita napisał(a):nie chce robić jakichs skomplikowanych instalacji...

gigit a umiesz czytać??? Kolega chce zrobić tanio a dobrze :) bo zapewne nie zamierza brać udziału w dBdragach itp... Ja w swoim mam sprzęt za max 800zł i pojechałem kiedyś na pomiar wyciągając 135dB :D za przeproszeniem na banalnym sprzęcie :D I po co od razu okablowanie wymieniać i narażać się na dodatkowe koszty rozbierając przy tym pół samochodu... zapewne cudów założyciel wątku nie oczekuje i spokojnie ten zestawik mu starczy... Też nie jestem zwolennikiem cięcia w półce no ale jednak jest wtedy to miejsce w bagażniku... a w przypadku skrzynki znacznie się ono ogranicza...

tanio to mozna zakupy w biedronce zrobic .... a poza tym jak juz chce wydac kase na sprzet to chyba lepiej zeby byl z niego zadowolony nawet jezeli dolozy pare zl, jezeli ma ladowac to w badziewie to lepiej w ogole sie za to nie zabierac co do wymoany okablowania nie trzeba rozbierac polowy samochodu tylko pomyslec i koszta sa zdecydowanie nie wielkie a korzyści porownujac do korzysci .... i na koniec NIE NIE glosnika na tylnej polce ... co d suba w bagazniku to zamiast skrzyni mozna go wbudowac w boczek i miejsca masz tyle samo a co do twoich decybeli to jak sciagniesz wydech bedziesz mial podobni tu jeszcze chodzi o jakosc ...
    Części Vectra C atrakcyjne ceny
    gigit
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kołobrzeg

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006