Głośny szum podczas jazdy.

Głośny szum podczas jazdy.

27 Gru 2014, 20:57

Witam,
Czy ktoś może mi powiedzieć od czego może zależeć szum we wnętrzu samochodu podczas jazdy ? Dokładniej: jadąc z większą prędkością tak od ok. 80 i ponad km ( nie wspominając już o 130 mniej więcej, wtedy szum jest aż mocno wkurzający ) słychać jakby bardzo mocne 'dmuchanie'. Pochodzi ono z przedniej, części samochodu po obu stronach, na początku myślałam, że spowodowane jest to otwartymi wywietrznikami powietrza, jednak po ich zamknięciu nic się nie zmieniło. Jest to mocno słyszalne w rogu ( między drzwiami, a szybą ). Ostatnio znajomy powiedział do mnie "wymień sobie uszczelki w drzwiach"...
Proszę nie odsyłajcie mnie do mechanika, do serwisu itd. ponieważ najpierw chciałabym się dowiedzieć czegoś tu, być może to "błachostka (?)", druga rzecz to taka, że nie bardzo mam czas, a trzecia, wiem jak reagują mechanicy i serwisanci na widok kobiety :wink: ( w końcu i tak tam zajrzę )
Jestem samoukiem i lubię dowiadywać się nowych rzeczy na temat samochodów. Dlatego też proszę o pomoc, przeszukałam sporo tematów na forach i niestety nie znalazłam odpowiedzi na mój problem. Pozdrawiam :ok:
Smurfetka
Obserwowany

Auto: Fiar Marea
Paliwo: Diesel

Re: Głośny szum podczas jazdy.

28 Gru 2014, 14:18

Posłuchaj znajomego i pooglądaj uszczelki w drzwiach - i te na drzwiach i te na ramie. Nie mogą być poszarpane, co się często zdarza, jak w zimie się nie zadba o te uszczelki i drzwi przymarzną. Kolejna sprawa, to...sprawdz, czy masz do końca domknięte szyby. No i kolejna sprawa - opony - te też mogą szumieć.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Gru 2014, 21:43

Dzięki wielkie za odpowiedź ! Podejrzewałam opony, więc może to ale z tego co mi wiadomo to powinno być z nimi wszystko ok. Szyby na pewno nie, są podomykane na 100, jutro sprawdzę uszczelki. Pozdrawiam :ok:
Smurfetka
Obserwowany

Auto: Fiar Marea
Paliwo: Diesel

29 Gru 2014, 12:46

Smurfetka napisał(a):Podejrzewałam opony, więc może to ale z tego co mi wiadomo to powinno być z nimi wszystko ok.

Często proces "ząbkowania" opon sprawia taki szum.
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/z ... biec/xrg61
Możliwe też, że łożyska szumią.
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

29 Gru 2014, 16:33

kkamykk napisał(a):Możliwe też, że łożyska szumią.

Cenna uwaga :ok: - może szumieć tylko jedno. I niekoniecznie cały czas - może się dać słyszeć dopiero przy określonej prędkosci. Warto sprawdzić ten trop.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Potrzebna edukacja na temat systemów bezpieczeństwa czynnego Potrzebna edukacja na temat systemów bezpieczeństwa czynnego
    Producenci samochodów przewidują, że w ciągu najbliższych lat na rynku pojawią się zaawansowane systemy zautomatyzowanego prowadzenia o znacznie szerszym działaniu niż obecnie. Jednak nowe badania pokazują, że wielu ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Offrołdowy dzień kobiet
      Wnętrze BMW serii 3 - Samochód do driftu
      WST 1/4 MILI - Dajtki
      Ford Focus II RS