Golf 3 - jakie amortyzatory?

golf 3 - jakie amortyzatory?

09 Lut 2009, 17:17

gazowe czy olejowe? do sportowych spreżyn ktore lepiej sie nadaja?
pawel007x
Nowicjusz

Re: golf 3 - jakie amortyzatory?

10 Lut 2009, 15:01

Powiem tobie tak.Kupiłem do 190-tki olejowo gazowe SAKSA-Boge we Włoszech bo były dużo tańsze jak u nas,kiedyś.Myslałem ze mnie szlag trafi bo załozyłem je sobie tuż przed ruszeniem na trasę.Tyłem tak bujało jak cholera.Przyjechalem do Polski,gwarancji nie mialem u nas,zdjąlem je bo myslałem,ze kupiłem uszkodzone,kupiłem :evil: Monroe ,cholera to samo!!!!Cóz szkoda kasy ,mordowałem się,ąż je wykonczyłem!!!Po prostu te amorki nie są przewidziane do tego że w bagażniku może być butla z gazem o ciężarze 70 kg!!!Poczytałem dobrze,olejowych nie chcę za Chiny bo jeżdziłem na nich starszym Mercem!!!Wiem jaka jest roznica w komforcie.Przeczytałem o ofercie f-my HART z Opola,tanie amorki gazowe,tanie!!!Zachecila mnie inf,że są skonstr.na nasze drogi,sztywniejsze.Nie wiem kto je produkuje ale Poezja!!!No na tych to się jeżdzi a zrobiłem już 50kkm,tyłem nie bujnie za cholere!!!Nic nie gorsze od SACHSÓW A DUŻO TAŃSZe!!!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

10 Lut 2009, 15:13

Powiem tak.
Ja mam z 97r. Golfa i założyłem Monroe gazowe i autko stało się dużo twardsze, dużo lepiej się trzymało na zakrętach po asfalcie.
Bo w zimie twarde zawieszenie mi się nie podoba, szybko tył wpadał w poślizg oczywiście taki lekki ale jednak poślizg.
Ja właśnie mam nieco inne poglądy niż kolega wyżej bo u mnie autko się świetnie prowadzi teraz.
Następne amortyzatory do mojego Golfa to też będą Monroe Gazowe.
stasiowski121

10 Lut 2009, 15:22

Ja nie podwazam jakosci Monroe,uważam tylko,że można kupic taniej bardziej przystosowane do naszych dróg,u mnie problemem była butla z gazem w bagażniku!!!Nie napisałem,że Monroe czy Sachs to dziadostwo,to najwyzsza póŁka wśród amorków!!!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

10 Lut 2009, 15:46

Słuchaj ja nic takiego nie napisałem przecież :)
Wszystko zależy od samochodu, do jednego są lepsze takie a do drugiego takie :)
stasiowski121

10 Lut 2009, 15:56

Dobrze prawisz!!!Kazdy samochód to indywiduum wbrew pozorom.Sachs i Monroe produkują po kilka typów amorków.Ja teraz po prostu wiem,że np.do samochodu z butlą w kufrze trzeba dobierać inną charakterystykę,są Sachsy i Monroe sztywniejsze też,ja wybrałem sobie inne dlatego,że nie chciałem przeplacać a doskonale zdawalem sobie sprawę,że bez butli te amorki dzialałyby idealnie!!!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...

• Re: golf 3 - jakie amortyzatory?

10 Lut 2009, 16:07

Butla w bagażniku robi swoje :)
    W zimie w aucie z napędem na tył jest jak znalazł.
    Jechałem raz poldkiem z butlą ułożoną z boku o pojemności prawie 50l
    Tak go kołysało że szkoda mówić. :)
    stasiowski121

10 Lut 2009, 16:20

Miałem 60 l teraz wymieniłem na 35 bo już nie potrzebuje,ale fakt ciężko mi się jeżdzi bez cysterny zimą :shock: Ale tę 35 litrową też kazalem zalozyc centralnie na środku jak najbliżej środka samochodu,chociaż musiałem wywalić przewody miedziane,koszt 200 zl ,stare były za krotkie!!! :evil: Kupujac amorki należy kierować sie wieloma wzgledami,jakie są najlepsze?To trudna odpowiedz!!!Olejowych ja bym już nie kupił,je kupowalo się wtedy gdy Krosno krolowało u nas ,teraz nie te czasy a i zawieszenie nie dostaje tak w kosć jak na olejowych!!!Amorki nalezy dobierać również do charakterystyki spreżyn,problem zlozony!
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

• Warto przeczytać
    • 106
      Fiat Freemont Cross
      Renault Clio
      Monster Mutt Dalmatian - Monster Truck, 12
      Auta terenowo - przeprawowe