Golf 4 1.6 16 v pasek piszczy i czasem miga ładowanie i abs

Golf 4 1.6 16 v pasek piszczy i czasem miga ładowanie i abs

07 Lip 2012, 09:31

Witam jestem na wakacjach nad morzem, 500 km od domu więc nie mam tutaj swojego "zaufanego" mechanika:) wczoraj podczas jazdy po kałużach zaczęło mi coś piszczeć tak jakby w prawym kole i mignęła mi kontrolka od abs ale po dluzszej jezdzie po suchej drodze piszczenie jakby ustalo. Dziś rano po odpaleniu silnika usłyszałem ciche piszczenie paska od alternatora, polalem go troche woda i piszczenie na chwile ustalo, po przejechaniu jakichs 10 km mignęła mi kontrolka od ładowania. pasek wyglada na napiety, pomoże ktoś?? jechać z tym do mechanika czy poczekac do powrotu do domu??? jaka może być przyczyna tego piszczenia?? bardzo prosze o pomoc.
damianheja
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 03 2001
Auto: Golf 4 1.6 16v

Re: Golf 4 1.6 16 v pasek piszczy i czasem miga ładowanie i

08 Lip 2012, 05:22

damianheja napisał(a):polalem go troche woda

Chyba jesteś niepoważny - pasek trzeba naciągnąć lub wymienić - skoro piszczy a jest napięty to może być przypalony .. Koszt niewielki ..
A do paska są odpowiednie preparaty a nie woda - proszę poszukać na alle ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
    Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...
    Bezpieczna podróż Twojego psa Bezpieczna podróż Twojego psa
    Przez wielu kierowców pies traktowany jest jako pełnoprawny członek rodziny i tak też traktuje go ŠKODA: czeski producent posiada kompleksową ofertę akcesoriów, dbających o bezpieczeństwo czworonożnych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006