Golf, Civic czy Audi??

Jaki samochód?

Golf III
0
Brak głosów
Audi 80 b4
3
75%
Civic V (sedan)
1
25%
Razem głosów : 4

02 Wrz 2009, 11:27

Witam. Jako że nie mogę uzyskać konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie, pisze oto ten post. Więc chodzi mi o 3 samochody.

1. Audi 80 b4
2. Honda Civic V (sedan)
3. VW Golf III

A teraz wymogi:

-samochód w granicach 7-8 tysięcy
-musi trawić dobrze gaz
-wiadoma sprawa, nie może się zbytnio psuć
-będzie nim robione miesięcznie minimum 1200 kilometrów (do pracy) i oprócz tego niekiedy jakieś większe wypady
-jeżeli będzie miał lekkie sportowe zacięcie to się nie obrazę ;)
-chciałbym nim z minimum 3 lata pojeździć.

No cóż to chyba na tyle. Więc czy ktoś mógłby doradzić który z tych samochodów najlepiej by się nadawał? Bo ja już tyle się tego wszystkiego naczytałem że mam mętlik w głowie i nie wiem na który polować.

Pozdrawiam
Tonex
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Sieradz

02 Wrz 2009, 12:46

Osobiście nie kupiłbym żadnego z nich bo za te pieniądze bedzie to stare rocznikowo i wyżyłowane.Ale jak już to audi 80 ale nie wiem który rok za to wyrwiesz i minium 2.0 silnik.Honde bym sobie odpuścil bo mówią że nie bardzo gaz do nich podchodzi ale nie wiem czy to prawda.Golfa od razu bym skreślil,to nie druga generacja że blachy ocynkowane i nie rdzewiał,silniki bezawaryjne itd.Polecił bym ci Forda mondeo,mazde 323F.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

02 Wrz 2009, 13:02

Noto szczerze mówiąc zbiłeś mnie rustin z tropu. To mówisz że for mondeo byłby dobrą inwestycją?
A jak z silnikami w tych samochodach? Jest problem z gazem czy nie? I jak z blachą? Mocno ją ruda wpierdziela? Bo podobno mocno gniją. I czy to prawda że mondeo mk II od 96+ maja już ocynk?
Tonex
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Sieradz

02 Wrz 2009, 13:22

Zaraz wszyscy beda pisac ze ford gowno wort. Ja mam mondeo i jestem zadowolony,jezdziłem i audi i honda i w porównaniu z mondeo to jakbym wozem drabiniatym jechał.Ja mam w TD,wszyscy mowią że sa to awaryjne silniki itd ale ja jestem zadowolony co do benzynowych sa bezawaryjne i bardzo dobrze znosza gaz.najlepiej poczytaj sobie na mondeoklubpolska.Co do rdzy to koroduja progi i nadkola chociaż u mnie jeszcze sie dobrze trzymaja.Najważniejsze to znalezdz dobry egzemplarz i zakonserwowac i masz spokoj a jak nawet zrobic progi to nie duzy koszt,podloga i reszta budy nie rdzewieje.Za te pieniadze w porownainiu z tymi autami co podales to bedziesz mial z najlepszym wyposazeniem a nie jakiegos golasa i najmlodsze auto,jak dla mnie najladniejsze.porownaj chociaz srodek mondeo z innymi malo ktore teraz auto ma tak ladnie w srodku i z takich materiaclow wykonane.mondeo mk1 bylo samochodem roke swego czasu.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

02 Wrz 2009, 13:52

No to i ja napiszę coś o tym aucie bo je miałem.
Bardzo miło wspominam czasy kiedy w moim garażu stało ciemno - zielone mondeo 1.8 w dieslu.
Silnik spalał 5.5 - 6 litrów w mieście do 7 ale to z racji mojej cięższej nieraz nogi.
90 koni z turbosprężarką jest chyba najlepszą opcją do tego samochodu.
Dynamikę ma zadowalającą, awarii praktycznie brak, części taniutkie, wyśmienite zawieszenie. Co do rdzy to u mnie była na błotniku z tyłu za sprawą pani pod biedronką w Ropczycach która mnie pięknie obtarła, jednak poza tym nie było generalnie rudej.
A i turbo co najważniejsze w chwili sprzedaży miało za sobą niecałe 400 tyś i było zdrowiusieńkie.
No i wnętrze, w żadnym aucie za te pieniądze nie jest tak ładnie jak w Mondeo.
Wybór najeży do Ciebie rzecz jasna.
stasiowski121
 

02 Wrz 2009, 14:07

Widzę że sa ludzię na tym forum ktorzy sie znaja a nie powtarzają głupoty.Az miło się czyta jak kotś mądrze pisze.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Honda Civic - I generacja
    Jednym z najdłużej produkowanych na świecie modeli samochodów osobowych jest aktualnie Honda Civic. Obecnie możemy już kupować auta zarówno z ósmej jak i dziewiątej generacji, warto jednak poznać historię ...

02 Wrz 2009, 14:29

golfa III benzyne tez w tych pieniadzach mozesz kupic w niezlym stanie
a mondeo to tez dobry wybor, tylko najlepie szukac w dieslu bo w benzynie juz spalanie niskie nie bedzie
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

02 Wrz 2009, 14:36

Na benzynie nie chociaż przy emeryckiej jeździe:) ale czego wymagać od auta które waży prawie 1,5tony.Ale na lpg jak spali 10l to nie takie duże koszta
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

02 Wrz 2009, 14:45

fordy raczej nie lubia lpg w przeciwienstwie do golfow
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

02 Wrz 2009, 15:12

Cóż, mondeo stylistycznie bardzo mi się podoba, miałem okazje nim jeździć i również wywarło na mnie pozytywne wrażenie. Jednak opinia kilku osób lekko skrzywiła mój sposób spoglądania na ten samochód.
Ale widzę że mogłem się mylić ;) Ogólnie mówiąc samochodzik bardzo mnie zainteresował. Jednak właśnie mam pewne wątpliwości co do trawienia gazu przez ten samochód.
Tonex
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Sieradz

02 Wrz 2009, 15:19

A skąd masz takie informacje że fordy nie lubia gazu?Akurat silniki Zetec bardzo dobrze go znosza,nowsze Duratec w mk3 też jeżeli jest dobry gaz założony.Jedynie co wiem to w focusach ciężko jest założyć gaz jeśli chodzi o fordy ale kto ma pojęcie zrobi to bezproblemu.Więc nie głoś herezji a najpierw się dowiedz,a co do mondeo kolego Tonex zapraszam na forum wszystkiego się dowiesz,zobaczysz ile koledzy z klubu jeżdzą na lpg i czy narzekają.Ciekawe czy te osoby co ci odradzały forda miały z nim dłuższa stycznośc,zapytaj tych co mieli oczywiście dobry egzemplarz a nie taki jeden z drugim kupi trupa i mowi że gowno wort,najpierw troche na mechanice trzeba sie znac zeby dobry kupic jak kazdy samochod.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

02 Wrz 2009, 15:45

Zarejestrowałem się na forum i zobaczymy co z tego wyniknie ;) A może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły lub propozycje?
Tonex
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Sieradz