Golf ii, kopcenie, dławienie się silnika na wyższych obrotach

golf ii, kopcenie, dławienie się silnika na wyższych obrotach

24 Sty 2016, 16:32

Witam.
Posiadam golfa ii, benzyna 1.3 1990 r. Ogólnie silnik działał długi czas bez zarzutu, w lipcu zmieniony był olej. Problem rozpoczął się tydzień temu, momentami samochód bardzo dużo kopcił na biało, ze względu na niskie temperatury nie robiłem z tym nic. Na następny dzień od rozpoczęcia "kopcenia" jadąc ok 3 km przy prędkości 100 km/h zatrzymałem się na światłach, a golf cały czas trzymał wysokie obroty, po jego zgaszeniu obroty zmalały, ale i tak były wyższe niż normalnie, po 2 dniach obroty wróciły do normy. Dziś odpalił normalnie, bez problemu przejechał 10 km i najpierw zaczął dusić się na wyższych obrotach i do tego kopcić bardzo dużo, wręcz zostawiając chmurę dymu za sobą. Zgasiłem i nie odpalam. Nie wiem czy to jest wina bardzo niskiej temperatury, czy coś się po prostu z nim dzieje, czuć niespaloną benzynę i chyba olej. Co może z nim być ? I czy warto oddawać go do mechanika, czy to już raczej jego koniec?
wronaf
Obserwowany

Prawo jazdy od: 06 10 2014
Auto: volkswagen golf 2
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1990

Re: golf ii, kopcenie, dławienie się silnika na wyższych obrotach

25 Sty 2016, 10:15

1. sprawdz poziom płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym
2. sprawdz stan oleju w silniku i jaki ma kolor
3. jak wygląda sprawa z porannym rozruchem ( po całonocnym postoju ) - pali od razu, czy trzeba pokręcić rozrusznikiem, zanim zaskoczy?
4. w jakim regionie mieszkasz - chodzi mi o temperatury w nocy, jakie u ciebie były przy tych objawach
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: golf ii, kopcenie, dławienie się silnika na wyższych obrotach

25 Sty 2016, 13:08

Poranny rozruch wygląda tak że pali z miejsca. Region Świętokrzyskie. Płyn i olej zaraz sprawdzę.
wronaf
Obserwowany

Prawo jazdy od: 06 10 2014
Auto: volkswagen golf 2
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1990
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fiat 500C by Gucci wyróżniony nagrodą Fiat 500C by Gucci wyróżniony nagrodą
    Fiat 500C by Gucci otrzymał nagrodę "Najlepszy mały kabriolet roku" w konkursie "Topless in Miami" zorganizowanym w czerwcu b.r. przez Southern Automotive Media Association (SAMA) − działające w USA stowarzyszenie dziennikarzy ...
    Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Audi Front 225 Roadster, 1935 rok
      Citroen DS 4 Crossback
      BMW i3 Concept Coupe, bok
      16