Golf III 1,9 TDI licznik i max prędkosć - problemik

19 Mar 2007, 13:44

Witam Was serdecznie, jestem nowa. Nabyłam niedawno Golfika III 1,9 TDI z 1998r. Stan silnika bardzo dobry, zero wycieków, suchutki i praca równa, bez zarzutu. Wymieniłam paski, filtry, łożyska, klocki itd. Autko ma na liczniku koło 200tys. Problem pojawił się nastpujący:
1. prędkościomierz stanął w trasie, pewnie ktoś kombinował, ale chodził. Teraz nie rusza. Obrotomierz jakby lekko wskazywał za wysokie obroty, bądź obroty są za wysokie na luzie - poniżej 1000 nie spada. (Pierwszy diesel mój i nie umiem na słuch łapać usterek)
2. Na trasie nie rozbuja się więcej niż 130KM/H, jakby miał ograniczenie. Na niższych biegach nie ma problemu, obroty wchodzą powyzej 3tys jak załącza się turbo. Na 4 biegu już kiepsko a 5ty już tylko zwalnia obroty. Autko ani drgnie i ma stałą prędkość od 126-130km/h.

I? Badź tu mądry. Ktoś spotkał się może z czymś takim i wie jak zaradzić?
I ile może kosztować naprawa prędkościomierza?
kohena
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: wawa
  • 01 Cze 2007, 18:30

    kohena napisał(a):Witam Was serdecznie, jestem nowa. Nabyłam niedawno Golfika III 1,9 TDI z 1998r. Stan silnika bardzo dobry, zero wycieków, suchutki i praca równa, bez zarzutu. Wymieniłam paski, filtry, łożyska, klocki itd. Autko ma na liczniku koło 200tys. Problem pojawił się nastpujący:
    1. prędkościomierz stanął w trasie, pewnie ktoś kombinował, ale chodził. Teraz nie rusza. Obrotomierz jakby lekko wskazywał za wysokie obroty, bądź obroty są za wysokie na luzie - poniżej 1000 nie spada. (Pierwszy diesel mój i nie umiem na słuch łapać usterek)
    2. Na trasie nie rozbuja się więcej niż 130KM/H, jakby miał ograniczenie. Na niższych biegach nie ma problemu, obroty wchodzą powyzej 3tys jak załącza się turbo. Na 4 biegu już kiepsko a 5ty już tylko zwalnia obroty. Autko ani drgnie i ma stałą prędkość od 126-130km/h.

    I? Badź tu mądry. Ktoś spotkał się może z czymś takim i wie jak zaradzić?
    I ile może kosztować naprawa prędkościomierza?
    Musisz mieć kłopot z silnikiem.Dlatego prędkość nie chce przekroczyć 130km/h.Naprawa silnika będzie kosztowała cię około 300złotych. :(
    adrianvice
    Nowicjusz
     
    Posty: 42
    Miejscowość: Sandomierz

    01 Cze 2007, 20:11

    A licznik?
    :(
    kohena
    Nowicjusz
     
    Posty: 7
    Miejscowość: wawa

    01 Cze 2007, 20:41

    Myślę ,że coś około 100 złotych ale nie jestem pewien
    It's nice to be important but is more important to be nice
    soleQ
    Aktywny
     
    Posty: 306
    Miejscowość: kRk

    01 Cze 2007, 20:47

    A sama nie mogę naprawić? Czy licznik jest połączony z prądnicą?
    kohena
    Nowicjusz
     
    Posty: 7
    Miejscowość: wawa

    01 Cze 2007, 20:50

    Tak niestety jest podlocząny do pradnicy,samemu jest to bardzo trudno zrobić a tak przy okazji wiem dokładniejszą cene jest to od 70-80 zł
    It's nice to be important but is more important to be nice
    soleQ
    Aktywny
     
    Posty: 306
    Miejscowość: kRk
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Ford Sierra - samochód do driftu
      Sierra to model dobrze znany fanom motorsportu. Rajdówki oparte na tym aucie na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku szalały na odcinkach specjalnych Rajdowych Mistrzostw Świata. A w Polsce kojarzymy ten samochód ...

    01 Cze 2007, 20:56

    Cóż niby małe pieniążki w porównaniu do naszego autka rodzinnego...gdzie każda najmniejsza naprawa bedzie kosztować powyzej tysiaka...

    a w dodatku walneli mi pod blokiem kierunkowskaz lewy i odblaski, czyli pod lewym reflektorem w zderzaku mam PUSTKĘ i nigdzie nie mogę znaleźć tej części...
    kohena
    Nowicjusz
     
    Posty: 7
    Miejscowość: wawa

    01 Cze 2007, 20:59

    ;/Kurde no cóż każdemu czasami przytrafia się coś niemiłego....
    It's nice to be important but is more important to be nice
    soleQ
    Aktywny
     
    Posty: 306
    Miejscowość: kRk

    02 Cze 2007, 13:51

    Życie jest okrutne :cry: ale na następny raz pisz w problemach technicznych
    Daroo
    Początkujący
     
    Posty: 165