GOLF III , PEUGEOT 206 a może RENAULT CLIO czy jeszcze coś ?

28 Gru 2010, 17:56

To jest Golf tylko w innym opakowaniu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Gru 2010, 18:00

Czyli silnik dobry , lecz blachy słabe ?
A jak zawieszenie w tych autkach?
Pan Pikus
Początkujący
 
Posty: 83
Miejscowość: Nibylandia

28 Gru 2010, 18:06

Blachy takie jak w Golfie :mrgreen: a zawieszenie niestety niewiem jak tam wygląda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Gru 2010, 23:45

Żeby cieszyć się dobrym ventem to naprawdę trzeba dobrze poszukać , większość tych autek jest zgnitych...Jedź i zobacz w jakim jest stanie...
Kinia
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Olsztyn

29 Gru 2010, 19:38

[link do oferty na Allegro wygasł]

zobaczcie to autko .... i oceńcie ...
Pan Pikus
Początkujący
 
Posty: 83
Miejscowość: Nibylandia

29 Gru 2010, 19:58

Żle nie wygląda ale pamiętaj że 68KM szału nie będzie robić.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Gru 2010, 21:24

Jeżeli chodzi o Golfa,to mogę za niego poręczyć. Blachy solidne,przyzwoite osiągi i samochód po prostu niezawodny. Zastanów się jeszcze nad Peugeotem 206,chociaż z doświadczenia wiem,ze to o wiele bardzie awaryjny samochód niż Golf.
Mechanic
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Warszawa

30 Gru 2010, 11:14

Właśnie jeśli chodzi o Golfa to o blachach dobrego zdania nie mogę powiedzieć... byłem już oglądać dwa golfiki i każdy z nich progi miał "dziurawe"

Barol mi i tak wystarczy , ja się nie napalam na ilość konie , ponieważ jestem młodym kierowcą - nie dawno prawko zdałem , więc jak dla mnie wystarczająco - tylko powiedz mi jak z tym Ibizkami jest , ocynk , awaryjność i coś od Siebie hehe
Pan Pikus
Początkujący
 
Posty: 83
Miejscowość: Nibylandia

30 Gru 2010, 11:23

Seat to VW :mrgreen: Ibizy to są całkiem dobre i fajne autka tylko niewiem co z ocynkiem.To jesli nie zależy Ci na mocy to ja bym jechal oglądać tą Ibi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Gru 2010, 11:44

Silnik ten sam co w Golfie IV 1.9 SDI. Nie do zdarcia. Jeśli chcesz mogę Ci tutaj napisać wiele o nim. Co do blach w Ibizie to od 99r mają pełen ocynk, tyle, że są bardzo miękkie, kiedyś pamiętam jak kolega oparł się tyłkiem o drzwi i zrobił sobie konkretnego wgniota.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

30 Gru 2010, 11:46

Dobra zobaczę , może jutro pojadę - jeżeli właściciel będzie miał czas.


A może ktoś wie czy te autko ma ocynk ? <--- Bardzo ważne

[ Dodano: 30 Grudzień 2010, 11:48 ]
stasiowski , jakbyś mógł to napisz wszystko co wiesz , wtedy łatwiej będzie mi targować - wiadomo z wiedzą dużo lepiej pojechać niż nic nie wiedząc i sugerować się tylko kolorem i kształtem jak to nie którzy robią hehe
Pan Pikus
Początkujący
 
Posty: 83
Miejscowość: Nibylandia

30 Gru 2010, 14:42

SILNIK / o zapłonie samoczynnym, z wtryskiem bezpośrednim do komory półotwartej w tłoku (typu „omega”), czterosuwowy, czterocylindrowy, rzędowy, chłodzony cieczą, z wałkiem rozrządu w głowicy, umieszczony poprzecznie z przodu i pochylony o 30° do tyłu, napędzający koła przednie

Średnica cylindra 79,5 mm
Skok tłoka 95,5 mm
Pojemność skokowa 1896 cm3
Stopień sprężania 19,5
Ciśnienie sprężania
- nominalne 2,5...3,1 MPa
- minimalne 1,9 MPa
- dopuszczalna różnica między cylindrami 0,5 MPa
Moc maksymalna 50 kW (68 KM)
Prędkość obrotowa mocy maksymalnej 4200 obr/min
Moment maksymalny 133 N×m
Prędkość obrotowa momentu maksymalnego 2400 ± 200 obr/min

Materiały eksploatacyjne
Paliwo / olej napędowy
Olej silnikowy / wg API CD, VW 505 00, SAE 5W 40 do 15W 40, wymiana co 15 000 km lub co 1 rok (z filtrem)
Olej przekładniowy / syntetyczny VW G50, SAE 75W90, sprawdzanie poziomu co
30 000 km (nie wymaga się okresowej wymiany)
Płyn chłodzący / mieszanina po 50% wody i płynu niskokrzepnącego VW G12 (koloru czerwonego, niemieszalnego z innymi płynami) wg normy TL VW 774D, sprawdzanie poziomu co 15 000 km lub co 1 rok (nie wymaga się okresowej wymiany)
Płyn hamulcowy / DOT 4, wymiana co 2 lata
Olej w układzie kierowniczym ze wspomaganiem / specjalny, VW G 002 000, sprawdzanie poziomu co 60 000 km lub co 1 rok (nie wymaga się okresowej wymiany)

Zużycie paliwa
(wg normy UE 93/116)
- jazda miejska 6,9 dm3/100 km
- jazdapozamiejska 4,2 dm3/100 km
- zużycie średnie 5,1 dm3/100 km

Prędkość maksymalna 160 km/h
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

30 Gru 2010, 15:16

Dzwoniłem do właściciela tego autka i szczerze mi powiedział co jest nie tak z tym samochodem , bo patrzyłem i takie autko (2001r. +diesel) kosztuje 11 tysięcy.
Napisał mi, że ten samochód był aktem wandalizmu , podobno ktoś się chciał wkraść do tego samochodu i rozwalił dźwi i ukradł głośniki , ale on mówi , że dźwi już są nowe a panel od głośników kupił tylko trzeba zamontować...
Pan Pikus
Początkujący
 
Posty: 83
Miejscowość: Nibylandia

30 Gru 2010, 15:44

Warto by pojechać obejrzeć co jeszcze może być ewentualnie nie tak. Czy inne elementy np. elektryki nie są uszkodzone itd.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

30 Gru 2010, 16:33

No to ciekawa opcja ta Ibiza sie wydaje,przynajmniej na starcie gościu powiedział co i jak a inny by Ci powiedział panie 100% bezwypadkowy od 80letniej dziewicy która tylko do kościoła nim jeżdziła :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012