Golf III - problem z odpaleniem

Golf III - problem z odpaleniem

23 Lip 2011, 11:40

Witam,
mam problem z moim samochodem (VW Golf III - 1,6 GT - 74 kW - 1995r. - LPG). Od pewnego czasu gdy próbuje go odpalić po dłuższym postoju (6-7 godzin), to "kręcę" zapłonem po kilkanaście razy, aż w końcu przy "zwalnianiu" zapłonu zaczyna łapać i w końcu odpala. Do tego po odpaleniu zaczynają bardzo wariować obroty i szarpie. Dodam, że zawsze odpalam na benzynie i dopiero po nagrzaniu przełącza się na gaz. Problem występuje zawsze gdy jest chłodniejsza temperatura (rzędu 15 stopni Celsjusza) i większa wilgotność powietrza. Gdy tylko temperatura jest wysoka, wszystko jest w porządku i odpala normalnie. Zastanawiam się, czy to może być przez świece? I jeszcze jedno ... Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale od jakichś 3 lat gdy odpalam go i od razu ruszam wariują obroty i gdy zwalniam pedał gazu to gaśnie. Dlatego zawsze czekam około pół minuty po odpaleniu i gdy obroty wejdą na poziom około 1100 obr/min mogę bez przeszkód ruszać. Z góry dziękuję za odpowiedź.
stachursky
Nowicjusz

Re: Golf III - problem z odpaleniem

24 Lip 2011, 10:06

moze byc to czujnik ten od temperatury przy kolektorze ssącym on jest odpowiedzialny do podbicia obrotów i łatwego uruchomienia silnika( ssanie) :)
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Różnorodne wersje Golfa na przestrzeni lat Różnorodne wersje Golfa na przestrzeni lat
    Debiut Volkswagena Golfa pierwszej generacji w 1974 roku okazał się początkiem imponujących historii pełnej sukcesów. Od tego czasu wyprodukowano ponad 33 miliony egzemplarzy tego modelu. Na szczególne podkreślenie ...
    Jak dobrze zaplanować podróż samochodem? Jak dobrze zaplanować podróż samochodem?
    Wybierając się w dłuższą podróż samochodem powinniśmy się do niej wcześniej przygotować aby uniknąć niespodzianek w trasie. O tym jak dobrze zaplanować podróż samochodem piszemy w kilku punktach które ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili