Golf IV 1.6 - gaz czyli za i przeciw

06 Cze 2008, 12:19

Zakupilem pare dni temu golfa 1.6 101 koni z 99 roku. Stan silnika jak i całej reszty - igła. Przejechane 140 tys km. Zastanawiam sie nad instalacją gazową, ale wszedzie gdzie pytam, odradzają. Czy gaz naprawde tak bezcześci serce samochodu ? Nie chce wykończyc silnika, ktora był i bedzie szanowany. Jestem młodą osobą, wydalem na to auto wiekszą czesc oszczedności i nie chce sie pakowac w kłopoty chcac zaoszczedzic. Z kolei z drugiej strony, kupujac auto nie myslalem o tym, aby stał na parkinku jak resorak bo paliwo drogie :) Czy moge liczyc na za i przeciw instalacji gazowej ? Jesli juz montowac to jaką itd. Bede wdzieczny. Pozdrawiam
Amoralez
Nowicjusz
 
Posty: 16

08 Mar 2011, 12:19

I jak zamontowałęś gaz? Sam zastanawiam sie w goflie nad gazem po jakim czasie sięprzełącza na gaz?
harvard
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: lubelskie

08 Mar 2011, 19:23

panowie zakładać gaz tańsza jazda, też się długo wachałem i do tej pory żałuje ze tak długo wzlekałem, jak jezdzicie na dobrym oleju, wymieniacie wtedy kiedy trza to czy na gazie czy na benzynie będzie jezdził, latem polecam przełanczanie przy 30 stopnich a zimą przy 60 stopniach
pawlo
pawlo0508
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Błaszki

08 Mar 2011, 20:47

Tak ... założyłem i nie żałuje :) Auto na gazie chodzi identycznie ... nie mam żadnego spadku mocy. Spalanie w granicach 1 litra więcej w mieście ... a na trasie o dziwo 0.5 litra mniej od benzyny. Instalacja na stag 4. Polecam! zrobiłem od montażu jakieś 40 tyś i nic się nie dzieje... a nawet jeśli się stanie - to kupie silnik za 1400 zł ... od montażu już parę razy mogł bym na niego odłożyć za różnice ceny w paliwie :)
Amoralez
Nowicjusz
 
Posty: 16

09 Mar 2011, 11:53

No i gratulacje dobrze wybrałeś :grin:
pawlo
pawlo0508
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Błaszki