Golf IV czy seat ibiza?

Jakie auto wybrać?

Golf IV 1.9 TDI 100-110KM
2
33%
Golf IV 1.9 TDI 110-130KM
1
17%
Seat Ibiza 1.9 TDI 100-110KM
1
17%
Seat Ibiza 1.9 TDI 110-130KM
2
33%
Razem głosów : 6

01 Kwi 2008, 06:17

zastanawiam się jakie auto z tych dwóch wybrać i prosiłbym o pomoc, interesują mnie samochody do ok 30 tysięcy, zależy mi na tym żeby auto było w miarę tanie w eksploatacji (serwisowanie, spalanie itp)
każde z tych samochodów w diesel-u 1.9 TDI, jeżeli chodzi o KM to tak od 110 do 130, słyszałem różne opinie na temat tych samochodów najczęściej były one pozytywne w stronę seata skłania mnie fakt że golfy lubią same odjechać z nowym właścicielem :), no i za cenę golfa można kupić rocznikowo młodszego seata z mniejszym przebiegiem, ale prosiłbym o Wasze opinie które auto lepiej kupić?
bb007
Nowicjusz
 
Posty: 7

01 Kwi 2008, 08:51

Ja bym brał Golfa, dlatego, że większy. Ibiza zwyczajnie w takim porównaniu nie ma szans. Niższa klasa, a auto z tej samej stajni.

Bo co? Weźmiemy funkcjonalność? Podobna. Przestronność? Golf detronizuje Ibizę. Silnik? Taki sam. Awaryjność? Na bardzo zbliżonym poziomie.

To tak jak porównywać Polo z Golfem. Jedynym atutem Polo będzie młodszy rocznik za tą samą cenę. Tyle, że Golfem pojedziesz wszędzie i w trasę i w mieście, a Polo to głównie do miasta i krótkich tras, na dłuższe wojaże przegra z Golfem z kretesem.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

01 Kwi 2008, 09:02

no ok a czy patrzeć na to że seata dostanę np rocznik 2004-2005 za cenę golfa np 2002 roku? no i pytanie odnośnie silników lepiej mniejsza moc bez pompowtryskiwaczy czy większą moc? co będzie mniej palić 110? 130 ?



PS.

Prosiłbym o korzystanie z ankiety to też mi trochę pomoże z góry dzięki
:)
bb007
Nowicjusz
 
Posty: 7

01 Kwi 2008, 13:38

To już zależy co ma dla Ciebie większe znaczenie. Na pewno auto młodsze będzie miało mniej najechanych kilometrów, ale to też zależy od egzemplarza. Dla mnie różnica 2 lat nie jest taka straszna, choć dla niektórych komfort psychiczny, bo jeżdżą w miarę młodym autem jest ważny.

Mniej będzie palić wersja 110 KM.

A jeżeli polecam Golfa IV 1.9 TDI 110 KM, to którą opcję mam wybrać?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

01 Kwi 2008, 13:47

mi chodziło o ten przedział ok 100-110 koni w ankiecie jeżeli mało czytelnie ją skonstruowałem to sorki :) hmmm ciekaw jestem odnośnie tego spalania bo z tego co słyszałem im w sumie więcej mocy w diesel-u tym mniej powinien palić ale skoro piszesz że 110 będzie mniej palił to ok, a orientujesz czy 110 konne mają pompowtryski ?
bb007
Nowicjusz
 
Posty: 7

01 Kwi 2008, 13:52

Jezeli szukasz autka do 30 tyś i podałeś golfa i ibize to moze warto rozwazyc jeszcze Audi a4 tania w ekspoloatacji, super blacha i fajne silniki
greyt
Początkujący
 
Posty: 151
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

01 Kwi 2008, 13:54

z tego co się dowiadywałem serwisowanie audi nie należy do tanich a chciałbym auto w miarę tanie w eksploatacji :/
bb007
Nowicjusz
 
Posty: 7