GOLF IV problem z akumulatorem

GOLF IV problem z akumulatorem

23 Maj 2015, 13:27

Witam,
Chciałbym prosić o pomoc, mianowicie mam problem z akumulatorem. Auto gdy postoi kilka dni przestaje kręcić. Elektryk powiedział mi, żebym odłączył klemę minusową od akumulatora i żeby postało 3-4 dni a jeśli nie odpali to akumulator do wymiany. Dziś podłączyłem z powrotem akumulator i odpalił, tyle że nim nie jeździłem. Po godzinie znów próbowałem odpalić , jednak to się nie udało. Jeden mechanik powiedział mi, że akumulator jest dobry jednak coś pobiera prąd, sprawdzał radio, centralny zamek ale było w porządku. Nie jestem w stanie powiedzieć czy akumulator jest od nowości czy kiedy był wymieniany ponieważ kupowałem auto w tym roku.
Pytanie brzmi czy ktoś może spotkał się z takim problem i wie co może pobierać jeszcze prąd czy też akumulator nadaje się do wymiany?
Nie chciałbym aby po wymianie akumulatora działo mi się to samo.
Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem. :)
pdolotd
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-2014
Auto: Volkswagen Golf IV
Silnik: 1.6 102KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

Re: GOLF IV problem z akumulatorem

02 Cze 2015, 22:45

Temat wałkowany wiele razy. Miernik w dłoń i mierzysz pobór prądu - jak to zrobić masz chociażby tutaj:
http://forum.vw-passat.pl/threads/48691 ... na-postoju

Mechanik który Ci tego na samym początku nie sprawdził nie powinien nazywać siebie mechanikiem.

Jak wartość przekroczy 0,2A to coś żre prąd, otwórz skrzynkę z bezpiecznikami i wyciągaj je po kolei aż pobór spadnie. Następnie sprawdź z jakiego obwodu bezpiecznik pochodzi i co na nim pożera prąd. To wszystko.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...
    Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją
    Żeliwa są obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji tarcz hamulcowych. Decyduje o tym stosunkowo prosta technologia odlewania, dobre właściwości termiczne i łatwa obróbka. Niestety, jak większość ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006