Golf IV SDI - Opony zimowe 195/65/15

Golf IV SDI - Opony zimowe 195/65/15

11 Paź 2014, 13:57

Witajcie :)

Jestem w trakcie poszukiwania zimówek do auta - na chwilę obecną biorę pod uwagę dwie opcje:

1. Nokian WR D3 - etykietka C/C, można dorwać w okolicach 180zł/szt.

Opona obecna na rynku już od kilku lat, masa dobrych opinii, z resztą producent z kraju, gdzie zimy nie należą do łagodnych.

2. Michelin Alpin 5 - etykietka E/B, wychodzi w okolicach 230zł/szt.

Nowość na rynku - zaczęli je sprzedawać w tym roku. Zaleta jest głównie taka, że ma w teorii lepszą trakcję i jest cytując producenta 'odpowiedzią na zmieniające się warunki klimatyczne w europie'. Ma jakieś nanocząsteczkowe technologie - nie znam się na tym, więc nie wiem jakie to ma znaczenie w porównaniu z Nokianem. Poza tym - nie ma szans trafić na starą oponę - wszystkie są z DOT'ami z 2014r.

Opony jak w temacie w rozmiarze 195/65/15 - Golf IV SDI

Z góry dzięki za pomoc :)
Piotrekx
Nowicjusz

Auto: -

Re: Golf IV SDI - Opony zimowe 195/65/15

13 Paź 2014, 12:10

Zawsze w sklepie możesz zapytać o DOT, do tego możesz zawsze popatrzeć jeszcze na inne modele choć Nokian i Michelin są chyba jednymi z najlepszych. [link wygasł] , [link wygasł] nie wiedziałem, że Michałki mają takie kiepskie noty E... A czy wiesz, że noty są różne w zaleźności od rozmiaru? może coś pokręciłeś? :)
slickrz
Aktywny

Auto: Audi A3

13 Paź 2014, 16:28

Zdecyduję się chyba na Alpiny 5. Co do oporów toczenia to chyba i tak nie zauważę różnicy, bo na letnich Bridgestonach mam F/C :D Nokian za to według wielu opinii w necie ma miękkie boki, przez co auto się mocno kładzie w zakrętach i ma tendencję do pływania po drodze, czego chciałbym jednak uniknąć.
Piotrekx
Nowicjusz

Auto: -

15 Paź 2014, 22:46

Hejka,

No Nokiany jednak mają taką łatkę opon zimowych bo to producent z Finlandii i ich opony są ciche - wiem bo sam jeżdzę. Co do Alpinów 5 od francuzów to są cenowo podobne do Continentali TS850, ale jednak Nokian jest sporo tańszy porównując ceny w pprównywarkach [link wygasł]
No ale to już zalezy ile masz w portfelu ;)

Pozdro!
slickrz
Aktywny

Auto: Audi A3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen Golf Alltrack (2015) Volkswagen Golf Alltrack (2015)
    Volkswagen przedstawił nam nowy model Golfa w opcji terenowej, z dopiskiem Alltrack. Po wypuszczeniu na rynek Passata Alltrack, inżynierowie Volkswagena postanowili dalej iść w tym kierunku. Nowy Golf, wyglądający jak wyżej ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006