Golf IV TDI vs Peugeot 307 HDI trudny wybór

28 Cze 2007, 16:55

Witam,

Mam mały dylemat poniewaz muszę sobie kupic autko i mam na nie przeznaczone 25 tyś złotych. Biore pod uwage dwa autka podane w opisie i nie wiem na które mam sie zdecydowac. Jestem kawalerem mam 20 lat i głownie kupuje je po to by móc smigac na studia czasami na jakieś pakupki wakacje raz dwa razy do roku oraz na jakiś balet z przyjaciółmi. Silnik ma byc TDI dla golfa i HDI dla 307, oba maja miec nie miej niz 110 koni. Które lepiej sie prowadzi trzyma drogi? Które lepsze na polskie drogi ? Jak wyglada sprawa z awaryjnoscia obu aut ? mam tu na mysli czesci mechaniczne. Co polecacie ?

Dodam że ważna rola dla mnie jest dynamika auta !

Na allegro wyszperałem takie coś :

307 - [link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

Golf - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

Jeszcze mam pytanie jak wygląda sprawa z czesciami do obu aut ? Czy jest duza roznica w cenie ?

Pozdrawiam i dziekuje za odp :)

Łukasz.
Pęczuś
Nowicjusz
 
Posty: 6

28 Cze 2007, 19:23

Oba auta dobrze trzymają drogi. Zaletą Peugeota jest obszerne i wygodne wnętrze. Silnik VW jest dynamiczniejszy od Peugeota. Jednostki wysokoprężne Golfa są oszczędne. Najlepszym wyborem będzie VW Golf, ponieważ ma dobrze dopracowany układ kierowniczy, materiały wykończeniowe są wysokiej jakości i jest to niezawodne auto. Polecam. Oferty wymienione powyżej są w miarę dobre, ale wybrałbym inne.

Zobacz przykładowe oferty Golfa:
[link do Autotrader wygasł]
[link do Autotrader wygasł]

Pozdro :wink:
Ostatnio edytowany przez Tiguan, 29 Cze 2007, 12:02, edytowano w sumie 1 raz
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 629
Miejscowość: Pruszków

28 Cze 2007, 20:39

Taka odpowiedz sie spodziewałem :)

Namówiłem rodziców na takie cuś - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jutro jade obejrze :)

Dzieki za odp !

Pozdrawiam :)
Pęczuś
Nowicjusz
 
Posty: 6

29 Cze 2007, 11:37

To jest bardzo dobra oferta :wink:
Kup silnika diesla z pompowtryskiwaczami, to 115 KM ma, ale nie polecam silnika mocy 90 KM i 110 KM, bo to jest pompa rotacyjna. Pompowtryskiwacze lepiej pracują w silniku diesla.

Pozdro :D
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 629
Miejscowość: Pruszków

30 Cze 2007, 09:55

Wiecie co byłem go obejrzec ... samochod na allegro wyglAda bardzo ladnie a w rzeczywistosci jest bardzo zaniedbany i na dodatek był bity czemu własciciel zaprzecza... I niby miał przejechane 81 tys km to mojego brata carisma z silnikiem 1.9tdi 90 koni lata w porównaniu z tym golfem.. masakra myslalem ze lekka buda 115 koni to bedzie szło ! Nie wiem czy akurat tak trafiłem ze to był muł bo naprawde sie rozczarowałem !

Narazie czaje sie na takiego: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jaki jest koszt sprowadzenia auta bo sie nie orientuje ?
Pęczuś
Nowicjusz
 
Posty: 6

01 Lip 2007, 13:28

Nie wszystkie ogłoszenia są wiarygodne i prawdomówne, bo kiedyś planowaliśmy kupić jakieś auto, który w wyposażeniu miał mieć opony zimowe. Pojechaliśmy obejrzeć, a okazało się, że tego wyposażenia nie ma i auto było zaniedbane. Trzeba na to uważać, żeby nie było rozczarowania.:shock:

Pozdro :wink:
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 629
Miejscowość: Pruszków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Luksusowy crossover Lexus LF 1 Limitless
    Na targach North American International Auto Show w Detroit zadebiutuje koncepcyjny crossover Lexus LF-1 Limitless. Wyrafinowane linie nowego modelu mają potencjał, by kształtować przyszłość flagowego luksusowego crossovera ...

01 Lip 2007, 13:34

Niedawno zdarzyło się w Polsce, że ktoś planował sprowadzać auta po okazyjnej cenie. Ludzie, którzy wpłacili zaliczkę na konto sprowadzającego za opłaty auta i sprowadzenia, ten zniknął z zaliczką, a auta nie było i oszukał ludzi. :evil:
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 629
Miejscowość: Pruszków

01 Lip 2007, 17:21

Dlatego jeśli chce się ściągać auto należy to załatwić ze znajomym bądź z jakąś solidną firmą. Ja osobiście nie lubię golfów i wybrał bym Peugeota zawsze uwielbiałem tą markę.
kociub
Początkujący
 
Posty: 151

02 Lip 2007, 21:22

Mam okazje szarpnac passata ale z silnikiem 2.5 TDI 150 km a dokladnie ten

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

ale boje sie ze bedzie duzo palil :/ Juz sam nie wiem czego chce :( nie ma trafic na takiego ktory mi sie spodoba.. a nawet jak trafie to ma przejechane 200000km a jak nie to to dopiero do sprowadzenia albo tel wylaczony a jak znow nie to do daleko ze masakra a jak nie to to 3 drzwiowy.. ciezko jest trafic !
Pęczuś
Nowicjusz
 
Posty: 6

03 Lip 2007, 12:31

Diesle jak mają 200tyś to naprawdę nie jest dużo. te silniki można spokojnie męczyć nawet do 400tyś tylko należy pamiętać o konserwacji i wymainie części. gdzies był tu temat o tym silniku i ktoś pisał że pali około 12 litrów. Nie wypowiem się o tym aucie bo nie lubię passatów i żadnego nie miałem na dłużej niż na kilka godzin.
kociub
Początkujący
 
Posty: 151

03 Lip 2007, 14:36

Wiadomo, że jest ciężko trafić na dobrego egzemplarza. Jeżeli chodzi o Passata to możesz wybrać silnika wysokoprężnego zasilany pompowtryskiwaczami o pojemności 1,9 litra i mocy 116 KM, który zapewnia bardzo dobrą dynamikę przy niskim zużyciu paliwa.

Zobacz przykładowe oferty:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

A co z Golfem IV? Nie kupujesz?

Pozdro :wink:
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 629
Miejscowość: Pruszków

04 Lip 2007, 20:58

Tiguan napisał(a):A co z Golfem IV? Nie kupujesz?

Pozdro :wink:


Kupuje kupuje tylko pisałem wyzej ze nie moge trafic na takiego ktory naprawde mi sie spodoba :) Jak nie urok to ... za daleko :/
Pęczuś
Nowicjusz
 
Posty: 6

04 Lip 2007, 21:59

tutaj masz oferte golfa

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
to co prawda nie TDI ale silnik 2.0
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

05 Lip 2007, 12:24

Pęczuś: :lol: :wink: Zbierz się na weekend z jednym noclegiem do Gniezna - zagłębie komisów i "wystawek" przed domami. W jednym miejscu masz "do wyboru, do koloru". Napisałem o zanocowaniu, bo wtedy ze spokojem możesz pojeździć i pooglądać. Zabierz z sobą kogoś ze spokojnymi nerwami - Ty będziesz nakręcony. :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

08 Lip 2007, 18:48

Pęczuś napisał(a):Kupuje kupuje tylko pisałem wyzej ze nie moge trafic na takiego ktory naprawde mi sie spodoba :) Jak nie urok to ... za daleko :/


Aha. To spróbuj jeździsz na próbie, jeśli na to sprzedawca pozwoli. :D

Pozdro :wink:
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 629
Miejscowość: Pruszków