Grande punto 1.3 jtd multijet diesel problemy z silnikiem

Grande punto 1.3 jtd multijet diesel problemy z silnikiem

06 Paź 2016, 08:18

Witam, mam zamiar kupić fiata grande punto 1.3 jtd w dieslu z przebiegiem 150k z 2007r. Jestem laikiem i słyszałem może złe informacje, że 10 letni silnik w dieslu nadaje sie do remontu szczególnie kiedy zbliża się do 200k. Ponoć zaczynają się psuć wszystkie pojedyncze części aż się w sumie cały silnik wymieni a co za tym idzie od cholery pieniędzy pójdzie. Czy możecie mi koledzy powiedzieć czy to prawda ewentualnie czego mam się spodziewać po zakupie tego auta ? Straszą mnie ze 10 letniego diesla się nie kupuje.
Marian93
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 30 09 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

Re: Grande punto 1.3 jtd multijet diesel problemy z silnikiem

06 Paź 2016, 09:28

Gorszych bzdur w życiu nie czytałem - a jeżeli ten silnik w przeddzień osiągnięcia 200.00 km miał wymieniana turbinę, wtryskiwacze, EGR i dwumasę to też będzie sie nadawał do remontu ? Prawda jest taka, że kupno jakiegokolwiek 10-letniego samochodu, to loteria - nikt bowiem nie jest Kaszpirowksim i nie jest w stanie na ucho, oko czy dotyk ocenić w jakim tak na prawdę samochód jest stanie i ile jeszcze pojeździ. Stan samochodu zależny jest od wielu czynników i jeżeli nie widać ewidentnych wad, a samochód się podoba, to trzeba kupować.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

06 Paź 2016, 09:35

Takowe informacje o aucie od właściciela : "Olej i filtry zmieniane sa co około 10k km (filtr paliwa co 2 wymianę). Ostatnio wymienione sprę�źyny z przodu (kilka tygodni temu). Pompa wody, drą�źki stabilizatorow. Auto zawsze naprawiane na czas. W chwili obecnej do wymiany przegub. ". Czyli nie ma się co bać i jakiś idiota mi głupot nagadał ?
Marian93
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 30 09 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

06 Paź 2016, 09:40

Czy się nie ma czego bać tego nikt zdalnie ci nie powie, tego co mówi właściciel (na ogół zachwala) tez trzeba słuchać z przymrużeniem oka - nikt bowiem nie sprzedaję w pełni sprawnego samochodu, do którego nie trzeba nic dokładać bo i po co miałby to robić ... Zazwyczaj jest tak, że w samochodzie są jakieś droższe lub tańsze usterki i sprzedający chce wykorzystać okazję by się tematu pozbyć, dołożyć pieniądze i kupić coś innego. Pytanie tylko czy zdoła się te usterki przed kupnem wyłapać i oszacować koszty/opłacalność usunięcia.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód