Gwizd w głośnikach

Gwizd w głośnikach

30 Sie 2008, 11:04

Od pewnego momentu całkiem nagle dostrzegłem, że z głośników słychać gwizd. Natężenie tego gwizdania jest zależne od ilości obrotów silnika. Im większe obroty tym gwizd głośniejszy.
Czym to może być spowodowane i jak to wyeliminować?
maniootek
Nowicjusz

Re: Gwizd w głośnikach

04 Wrz 2008, 11:52

Mam to samo u siebie kiedy uzywam kasety adapter.

Przy kasecie tylko masz ten gwizd?
pioneer deh
Nowicjusz
Awatar użytkownika

04 Wrz 2008, 12:47

Przy radiu i przy odtwarzaniu CD.
Podobno jest to spowodowane przez puszczenie kabli sygnałowych obok kabla zasilającego ale czy to prawda?
maniootek
Nowicjusz

04 Wrz 2008, 14:00

tego to juz Ci nie powiem. musi jakis lepszy fachowiec sie wypowiedziec
pioneer deh
Nowicjusz
Awatar użytkownika

04 Wrz 2008, 18:09

ale chyba się na niego nie doczekamy
strasznie mało popularne to forum
maniootek
Nowicjusz

04 Wrz 2008, 18:36

Oto co znalazłem w internecie na ten temat. Mam nadzieję, że pomoże.

Pisk zwiększający się wraz z obrotami silnika:
Mamy tutaj do czynienia z indukowaniem się zakłóceń z aparatu zapłonowego bądź alternatora do naszej instalacji audio. Często spowodowane jest to używaniem interkonektorów bez ekranowania, podłączaniem jednostki i wzmacniacza z różnego zasilania (jedno z akumulatora, drugie z masy), kładzeniem przewodów głośnikowych lub prądowych w bezpośredniej bliskości wiązki elektrycznej pojazdu itp. Pomocny może się tutaj okazać kondensator filtrujący, który podłącza się między radioodtwarzacz i instalację samochodową. Jak nic nie pomaga trzeba „rozpiąć” całą instalację i krok po kroku sprawdzić kiedy pojawia się problem – bywa, że jest to żmudna praca, a efektem może być nawet uszkodzony regulator napięcia przy alternatorze.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.
    Samochody terenowe - do połowy lat 70 Samochody terenowe - do połowy lat 70
    Historia pojazdów mogących poruszać się w trudnych warunkach drogowych, czy wręcz po bezdrożach, jest tak stara, jak same wehikuły napędzane silnikami, takimi czy innymi. Pierwsze „samojazdy” – jak ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili