Hak holowniczy - jaka firma i gdzie kupic?

Hak holowniczy - jaka firma i gdzie kupic?

04 Lis 2013, 14:33

Chciałbym zalozyc do swojego samochodu hak holowniczy. Czy mozecie polecić mi jakas firme i ewentualnie powiedziec gdzie dobrze kupic taki hak? Chcialbym pelen komplet razem z kablami i nie wiem jaki bedzie dobry.
stan65
Obserwowany

Auto: Skoda

Re: Hak holowniczy - jaka firma i gdzie kupic?

05 Lis 2013, 11:44

Ale nie chcesz chyba sam montować ??
Obejrzyj haki firmy steinhoff ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

12 Lis 2013, 07:38

Tak, wlasnie chcialem sam sobie zamontowac go. W zasadzie hak juz zamontowany jest i wszystko poszlo OK. Kupilem wlasnie Steinhofa (sasiad mi polecil) i jak dla mnie to wszystko bylo super, bo byl pelen zestaw ze wszystkimi srubami, takze niczego nie trzeba bylo dodatkowo.
Sasiad kupil wczesniej hak innej firmy (nie napisze jakiej, zeby mnie ktos nie pozwal) i odeslal go na drugi dzien, bo jakosc wykonania byla tragiczna i musialby we wlasnym zakresie go przerabiac zeby cokolwiek pasowalo a tez niby najwyzsza jakosc miala byc.
Powiem tylko tyle, ze ja osobiscie polecam Steinhofa i to wystarczy.
stan65
Obserwowany

Auto: Skoda

04 Sie 2014, 23:41

Jeżeli poszukujesz sklepu z hakami holowniczymi mogę polecić Ci sklep na PW. Jest to najlepszy sklep w polsce o wielkiej renomie na rynku. Każdy sobie chwali. Sam byłem ich klientem i dostałem najlepszy produkt za bardzo dobrą cene . Dobór haków jest pod konkretny samochód sprawdź.
boczek952
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 30 03 1928
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Audi A8

06 Sie 2014, 16:50

Moi znajomy bardzo zachwalają sobie haki firmy Thule, ale nie wiem czy by Ci podrasowały. Są solidnie wykonane i nie do zdarcia.Widziałem że mają różne modele i spory wybór wiec moze popatrz sobie. A jeszcze powiedz mi jaki masz model samochodu?
ewaq5
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 03 2000
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Du
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2000

07 Sie 2014, 19:04

No i to just właśnie cały ten problem że na obecnym rynku jest bardzo dużo sklepów które sprzedają haki do samochodów i ciężko się zdecydować . Gdyby był jeden to wszyscy by kupowali w jednym i nie było by problemu . od siebie moge polecić sklep na PW w którym sam robie zakupy z kilku powodów . Dobre ceny miła obsługa która w razie problemów pomoże no i po 3 dobre ceny :D jeżeli chcesz możesz sprawdzić ja polecam
tataauto
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 04 1995
Auto: Renault
Silnik: 1.4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Renault 19 – historia modelu Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...

• Re: Hak holowniczy - jaka firma i gdzie kupic?

21 Sie 2014, 13:24

Witam, chociaż trochę czasu minęło od zadanego pytania dołączę moją opinie bo może komuś innemu się przyda. Posiadam samochód Fiata Bravo i często jeżdżę za granicę z przyczepką. Szukałem też porządnej firmy tak by nie stracić przypadkiem ładunku. Skorzystałem też z polecenia znajomego i zamontowałem hak firmy Thule i powiem, że jestem bardzo zadowolony. Łatwy i szybki montaż oraz profesjonalna obsługa oraz masa dodatkowych akcesorii oferowanych przez firmę Thule i Westfalia spełniło moje wysokie wymagania. A przede wszystkim przekonałem się o oferty ehaki.pl , gdyż ich produkty spełniają wszelkie wymagane normy Europejskie. Posiadają haki holownicze w wersji automatycznej, półautomatycznej jak i odkręcanej na śruby.
    motohaki
    Obserwowany

Auto: Fiat

26 Sie 2014, 14:41

W większości sklepów motoryzacyjnych dostaniemy takie haki. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej linki holowniczej (musi być odpowiednio mocna) . Jest o tym nawet poradnik - http://www.motochemia.pl/holowanie-samochodu-8211-czym-sie-kierowac-przy-wyborze-linki-n-76.html. Najważniejsza jest masa tego co będziemy holować i pamiętanie o zasadach przy holowaniu (np. prędkości).
    Gryll24
    Obserwowany

Auto: Nie mam

27 Sie 2014, 08:11

Gryll24 napisał(a):wybranie odpowiedniej linki holowniczej

Nie pomyliły ci się tematy ?? Mówimy o haku do ciągnięcia przyczepki a nie o uchu do holowania, a tym bardziej nie o linkach..
    silvo44
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
    Prawo jazdy od: 01 09 1983
    Auto: OPEL VECTRA C
    Silnik: Z18XER
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2007

02 Paź 2014, 10:49

Wydaje mi się, że nie tyle ceną co firmą. Tak myślę. W zasadzie to najlepiej może poszukać opinii o hakach danej firmy i tą drogą wybierać. Ja zadzwoniłam do taniemoto, bo czytałam, że bardzo dobrze doradzają. Trafnie przede wszystkim, no i faktycznie tak jest. Do tego ceny niższe niż w sklepach w moim mieście, tak więc opłaciło mi się
    ewcia88
    Nowicjusz

Auto: VW

05 Paź 2014, 08:12

Dwa tygodnie temu montowałem haki holownicze w trzech samochodach firmowych. Też miałem problem, która firmę wybrać bo konkurencja na rynku jest duża. W końcu zdecydowałem się na taniemoto z dwóch powodów:
    1. Przed zakupem otrzymałem profesjonalną poradę i gość wytłumaczył mi wszystko wyczerpująco mimo, iż długo trzymałem go na telefonie. Gdziekolwiek indziej dzwoniłem to takiej obsługi nie otrzymałem i często zbywali mnie odsyłając na stronę internetową.
    2. Atrakcyjne ceny w porównaniu do konkurencji.
    Druga sprawa to to, że mają podział haków na konkretne modele samochodów, wiec wchodzisz i wybierasz swoje auto i masz listę haków, które pasują "Autoteile". Jestem bardzo zadowolony więc polecam.
    MichałMalicki
    Nowicjusz

Auto: Octavia

07 Paź 2014, 17:34

Osobiście to tak średnio sie znam na hakach holowniczych ale gdy ja miałem kupić do swojego samochodu hak to wolałem podpytać sprzedawce na jaką firmę sie zdecydować. Gdzie mi to porządnie wytłumaczyli. Bo początkowo poszedłem na żywioł kupiłem pierwszy lepszy i okazało sie że wybrałem nie taki hak jak powinien być, dobrze że w sklepie chcieli mi wymienić. Lepiej się jednak podpytać innych niż kupować coś dwa razy
    Samar
    Nowicjusz

Auto: opel

14 Mar 2015, 14:24

Moi znajomi ostatnio kupowali hak holowniczy i zamawiali go na ehaki.pl mówili mi, że mają duży wybór. Mówili, że są tam haki też od producentów takich jak Thule, Westfalia. Może tam znajdziesz taki jakiego potrzebujesz. Tylko nie montuj sam.
    black11
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 07 1986
    Auto: Toyota Yaris

27 Cze 2015, 14:47

Ja kupowałem hak holowniczy do mojego passata w firmie POLHAK pod Poznaniem jestem b. zadowolony - zaproponowali kilka wariantów haczyka , zamontowali, podłączyli instalację elektryczną z modułem nawet okazało się ,że po sąsiedzku jest stacja diagnostyczna gdzie zrobiłem przegląd haka
    polecam mogę wysłać nr tel.
    pozdrawiam
    Klaudiusz :D
    KLAUDIUSZ
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 13 01 1972
    Auto: vw passat
    Silnik: 2,0
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2005

21 Wrz 2016, 12:13

Ja do starej tojki dałem nowy hak Brink - przez lata sprzedawali je jako Thule. Ze stron wynika że ten Brink to najstarszy i największy gracz na świecie. Hak rzeczywiście jak ta lala :D
    janlichy
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 15 08 2000
    Przebieg/rok: 3tys. km
    Auto: toyota avensis
    Silnik: 2.0 tdi
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 1996

• Warto przeczytać
    • Toyota RAV4, bok, SUV