Hałas na luzie - elektroniczna blokada mechanizmu różnicoweg

Hałas na luzie - elektroniczna blokada mechanizmu różnicoweg

07 Mar 2015, 20:52

Zamierzam kupić Golfa 6. Oglądałem dzisiaj jednego i mam pewną wątpiwość. Auto posiada Elektroniczną Blokadę mechanizmu różnicowego (Chyba zwane EDS). Po puszczeniu sprzęgłą, na luzie, słychać taki dziwny dodatkowy hałas, raczej taki bardziej "elektroniczny" hałas. Po naciśnięciu sprzęgła hałas ustaje. Sprzedawca mówi, że to normalne, że w aucie z Elektroniczną szperą taki hałas jest. Dodatkowe pytanie - W VW z tego co znalazłem, rozrząd wymienia się wg uznania, nie ma stałego interwału. Czy nie lepiej wymienić sobie samemu rozrząd po pewnym czasie? Jeśli tak, to jaki interwał jest optymalny? Podaje link do źródła informacji - http://www.autosmotor.de/vw-golf-6-typ-1k-zahnriemen-oder-steuerkette-28682 .
Pozdrawiam, i dzięki za odpowiedź.
xdawid7
Obserwowany

Auto: Nie mam.

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

MINI przekroczyło 1000 nowych rejestracji w 2016 roku w Polsce MINI przekroczyło 1000 nowych rejestracji w 2016 roku w Polsce
    We wrześniu MINI przekroczyło 1000 nowych rejestracji w 2016 roku w Polsce. Był to jednocześnie jeden z najlepszych miesięcy dla marki w tym roku. Wzrost w stosunku do sierpnia świadczy o wysokim, a przede wszystkim stabilnym ...
    Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy? Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
    Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili