Hałas na luzie - elektroniczna blokada mechanizmu różnicoweg

Hałas na luzie - elektroniczna blokada mechanizmu różnicoweg

07 Mar 2015, 20:52

Zamierzam kupić Golfa 6. Oglądałem dzisiaj jednego i mam pewną wątpiwość. Auto posiada Elektroniczną Blokadę mechanizmu różnicowego (Chyba zwane EDS). Po puszczeniu sprzęgłą, na luzie, słychać taki dziwny dodatkowy hałas, raczej taki bardziej "elektroniczny" hałas. Po naciśnięciu sprzęgła hałas ustaje. Sprzedawca mówi, że to normalne, że w aucie z Elektroniczną szperą taki hałas jest. Dodatkowe pytanie - W VW z tego co znalazłem, rozrząd wymienia się wg uznania, nie ma stałego interwału. Czy nie lepiej wymienić sobie samemu rozrząd po pewnym czasie? Jeśli tak, to jaki interwał jest optymalny? Podaje link do źródła informacji - http://www.autosmotor.de/vw-golf-6-typ-1k-zahnriemen-oder-steuerkette-28682 .
Pozdrawiam, i dzięki za odpowiedź.
xdawid7
Obserwowany

Auto: Nie mam.

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia? Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia?
    Wjazd na ośnieżone i oblodzone wzniesienie może być niebezpieczny. Ostrożność jest jak najbardziej wskazana, ale wielu kierowców rozumie to jako wolne podjeżdżanie pod górę. Jednak w tym przypadku przy zbyt ...
    Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi
    Na wystawie "Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi", Audi museum mobile prezentuje dwanaście samochodów typu coupé, wyprodukowanych od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Hyundai i20
      Master Truck
      Moto Piknik - Olsztyn/Dajtki 2010
      Prawidłowa pozycja trzymania kierownicy