Hałas na luzie - elektroniczna blokada mechanizmu różnicoweg

Hałas na luzie - elektroniczna blokada mechanizmu różnicoweg

07 Mar 2015, 21:52

Zamierzam kupić Golfa 6. Oglądałem dzisiaj jednego i mam pewną wątpiwość. Auto posiada Elektroniczną Blokadę mechanizmu różnicowego (Chyba zwane EDS). Po puszczeniu sprzęgłą, na luzie, słychać taki dziwny dodatkowy hałas, raczej taki bardziej "elektroniczny" hałas. Po naciśnięciu sprzęgła hałas ustaje. Sprzedawca mówi, że to normalne, że w aucie z Elektroniczną szperą taki hałas jest. Dodatkowe pytanie - W VW z tego co znalazłem, rozrząd wymienia się wg uznania, nie ma stałego interwału. Czy nie lepiej wymienić sobie samemu rozrząd po pewnym czasie? Jeśli tak, to jaki interwał jest optymalny? Podaje link do źródła informacji - http://www.autosmotor.de/vw-golf-6-typ-1k-zahnriemen-oder-steuerkette-28682 .
Pozdrawiam, i dzięki za odpowiedź.
xdawid7
Obserwowany

Auto: Nie mam.

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana
    SKODA wprowadziła na rynek limitowaną wersję modelu Yeti – Adventure. Samochód bazuje na wariancie Ambition i dostępny jest ze wszystkimi silnikami. Model Yeti Adventure to kontynuacja oferty wersji specjalnych, ...
    XVI Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2010 / relacja XVI Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2010 / relacja
    7 sierpnia na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbył się XVI Moto-Piknik. Piknik trwał tylko jeden dzień i nie zabrakło na nim atrakcji. Oprócz największych imprez jak Eliminacje Mistrzostw Polski Car Audio i wyścigi na ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Max-D - Monster Truck, 16
      Audi R18 ultra - Audi MotorSport, 9
      Summer Cars Party 2010
      Opony do jazdy sportowej