Hammer czy Pajero

26 Cze 2007, 15:36

Odrazu napisze że chodzi o USA chcialem kupic sobie samochód terenowy choć raczej te samochody to SUV-y.chodzi mi o samochód , duzy, pakowny i bezpieczny. musi on rowniez dojechac w zimie do dziłki w dośc duzym sniegu ( nawet ponad 50 cm.) oraz jeździć po rozdrożach i dośc dobrze radzic sobie wbłocie. wiem że lepsza byla by toyota Land Cruiser ale na nia mnie narazie nie stać. W opcji cenowej mam dwa modele Pajero (16500$) i Hammera H3 (28500$).Nie wiem którego z nich wybrać.
Dziekuje za pomoc.
astro007
Aktywny
 
Posty: 253

26 Cze 2007, 22:30

H3 nie nadaje się w błoto. Pajero jest od niego lepsze pod tym względem. Ale moim zdaniem powinieneś rozważyć też inne auto - Nissan Patrol. A może jednak się skusisz na starszego wiekiem Land Cruisera? :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

27 Cze 2007, 09:13

W USA nie spotkalem się z Patrolem a interesuja mnie nowe samochody do 30000$.Więc na Toyote mi nie wystarczy.Starsze są tutaj bardzo wyjeźdżone nawet 150 tys. mil. Niezbyt znam się na samochodach terenowych dlatego prosze Was o pomoc i radę.Wszyscy polecaja mi Hammera bo jest mocny i to że jest uzywany w armii mowi samo za siebie. Troszkę mnie dziwi cena nowego montero ( Pajero), jest ono najtańszych samochodow w USA.Zapomnialem dodac że bedzie ten samochod czasem przewieść sporej wielkości łódkę.
astro007
Aktywny
 
Posty: 253

27 Cze 2007, 10:33

Tak, w armi, ale H1 :!: On rzeczywiście jest niezniszczalny (pełno tytanu w podzespołach, konstrukcja ta sama od wielu lat). Ale H2 nie nadaje się już do terenu, tylko do Hip-Hopowych klipów dla nigga chavs. A H3 to Hummer dla ubogich... On już ma z oryginalnym Hummer wspólną tylko nazwę... No niby dają na niego te 5 lat gwarancji, ale... On już nie jest takim wołem pociągowym jak H1, bo ma tylko 3,7l silnik... Tak więc przypuszczam, że tak jak już tu kolega Karson wspomniał, Montero chyba będzie lepsze na błocko :mrgreen:
DFireCrow
 

30 Cze 2007, 03:42

Ja polecam Pajero. Mieszkam na isalndi i tu te auta sa bardzo popularne i sprawdzaja sie zima. Jest tu sporo sniegu, sam zbieram kaske na to auto a H3 jest moze ladny? i tyle. Narazie posiadam Rextona tez radzi sobie ze sniegiem.
Rexton 2,9 disel
malolat
Nowicjusz
 
Posty: 5

02 Lip 2007, 15:11

Dla mnie nie ma wyboru...
Hammer to auto do lansu (no, chyba, że H1). I tylko do lansu!
Z Pojarką zrobisz to co Ci się spodoba. I nadal będzie jeździć!
Pajero, to znana w offroadowym światku tzw "dobra marka". Od lat mają świetne konstrukcje i - mimo, że wizualnie idzie "z duchem czasu" - dobrze sobie radzą w terenie...

A z rynku ściśle amerykańskiego - poleciłbym Ci Ascendenta (Isuzu), ale to tylko moje subiektywne zdanie - kocham Isuzu :mrgreen:
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

02 Lip 2007, 16:24

Dzieki za pomoc .Wiecie co szwagier namawia mnie na Jeepa Commandera , oglądnolem go i nie jest taki zly noi wedlug tego co piszą w folderze to jest się na czymś się zastanawiac może pociągnąc na przyczepie towar ważący ponad 3,5 tony?. wyposażenie nienajgorsze . Więc prosze o wypowiedzi na temat tego samochodu .No właśnie możecie doradzac mi inne modele samochodów. Kolega szefa ma do sprzedania Toutrega z niezlym przebiegiem ale stary bo 3 letni. przeszedlem się do salonu i nawet nowy z duzo gorszym wyposażeniem jest do kupienia w granicach kasy jaka moge przeznaczyć na ten samochod. ale w sumie to zalezy mi na w miare dobrym wyposażeniu .Juz sam nie wiem. Ja niezabardzo znam się na samochodach zwłaszcza modelach dostepnych w USA jak cos gdzieś zobacze to nad tym sie zastanawiam.
astro007
Aktywny
 
Posty: 253

03 Lip 2007, 09:36

Myślę, że Toureg nie jest złym wyborem (myślę o tym używanym) - to auta o dobrej renomie, małoawaryjne, duże, wygodne...
Miałem okazję jechać kiedyś Touregiem i bardzo mi odpowiadał. Pozaty - można nim w lekki teren nawet się zapuścić i sobie poradzi...

Ewentualnie Kia Sorento - dość duży, wygodny, dobrze wyposażony SUV. I nawet w średnio terenie nienajgorzej sobie radzi (po drobnych modyfikacjach zawieszenia) - tutaj masz kilka fotek z Sorentem w terenie...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990