[PB+LPG] [30tys. zł] Hatchback 5d z zacięciem sportowym

17 Mar 2013, 10:47

Witam wszystkich,
Mam 22 lata i od około 2 miesięcy szukam jakiegoś autka dla siebie. Chcę żeby to był hatchback 5d, ew. jakiś liftback, autem będe jeździł głownie ja, dlatego zależy mi na ładnym sportowym wyglądzie i w miare oszczędnym silniku taki kompromis osiągi/spalanie no i oczywiście ma to być benzyna która będzie dobrze współpracowała z instalacją LPG. Autko głownie do jazdy po okolicy, i szkoły (100km w jędna strone) i czasami do pracy. Myślę, że roczny przebieg jaki planuje robić to ok 15tys km. Cena jaką jestem w stanie zapłacić to 30tys, max 35, jeśli uznam, że auto jest tego warte. Sam zastanawiam się nad Fiatem Bravo II, bardzo podoba mi się to auto silnik 1.4 90 jest dla mnie wystarczający, a jeszcze lepszy był by ten w wersji 120 t-jet. tylko nie wiem czy pakować się w turbine, boję się, że przy jakiejś awarii naprawa będzie mnie dużó kosztować, jest jeszcze jedno auto które mi się podoba a jest nim Astra J, ale jej ceny zaczynaja się od 35tys a za lepszy egzemplarz te 40 tys trzeba dać. Więc nie wiem czy poczekać i doskładać troche kasy do tej astry czy raczej brać Bravo? innej alternatywy nie widzę, Golf VI za drogi, V za stary, Focus mi się tak średnio podoba, Może Mazda 6? Doradźcie mi co mam kupić bo średnio się znam na autach.
Pozdrawiam!
adrbsk91
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 21 12 2009
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Hyundai

17 Mar 2013, 10:58

Fiat Bravo dobrze jeździ na LPG i nawet producent wyposażał 1,4 T-Jet w instalacje fabryczną więc nie masz co się obawiać. Silnik nie jest awaryjny jak 1,4TSI VW i nie ma w nim wtrysku bezpośredniego. Ogólnie auto na duży plus, a dla wielu wadą jest to, że to Fiat co jest zaletą, bo można go taniej kupić.
Możesz przyjżeć się też koreańskim propozycjom.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

17 Mar 2013, 20:31

No to chyba zdecyduję się na to Bravo ;)
Wybrałem 3 najciekawsze:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co o nich sądzicie?
adrbsk91
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 21 12 2009
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Hyundai
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator jednostek mocy
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ich mocy jest "KM" jednak jak możemy się dowiedzieć czytając różne opracowania jest to pozaukładowa jednostka mocy (w układzie jednostek miar MKS), bardzo często ...
    Silnik benzynowy 1.6 SIDI Turbo - Opel
    Ta nowoczesna czterocylindrowa jednostka benzynowa z bezpośrednim wtryskiem paliwa jest produkowana w dwóch konfiguracjach. Wersja Eco Turbo o mocy 125 kW/170 KM i maksymalnym momencie obrotowym 280 Nm została skonstruowana ...