Hatchback do 17k, do miasta, dynamiczny i do LPG

Hatchback do 17k, do miasta, dynamiczny i do LPG

22 Cze 2016, 13:38

Witam.
Przymierzam sie do kupna samochodu a raczej szukania odpowiedniego dla mnie modelu/modeli i gdy trafi sie godny uwagi to ewentualny zakup, nic na szybko.
Obecnie jeżdżę stilo 1.2 3D, auto jest super, ładne, tanie w utrzymaniu i mega niezawodne i podobne cechy powinien miec moj kolejny samochod, tyle tylko zeby nie byl takim mułem. Gdyby nie slabe osiągi i brak klimatyzacji nie zastanawialbym sie nad zmiana.
Koniecznie cos prostego w budowie i nadajacego sie do gazu.
Jazda 95% miasto.
Tylko hatchback, segment C ew. B
Moje typy:
Grande punto 1.4 95 KM - tylko jak z osiągami wzgledem stilo?
Astra H tylko 1.8 125 KM i raczej tylko gtc.
Audi A3 8p 1.6 - podoba mi sie strasznie, ale nie wiem czy warto placic jakies minimum 15 tys za auto z 2003r (jak moje stilo), silnik chyba też muł i chyba to przereklamowane auto? Jak z komfortem jazdy wzgledem stilo?
Stilo 3D 1.6 105KM 2005/2006r - tanie, ładne, zazwyczaj wyposazenie prawie kompletne w tych rocznikach, tylko silnik opla chyba lipa? No i znowu stilo.
Focus 2 - koszty eksploatacji chyba nieco wyzsze, wielowachacz z tylu no i rdza.

Jakie sa Wasze propozycje?
rafau11
Początkujący

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

Re: Hatchback do 17k, do miasta, dynamiczny i do LPG

22 Cze 2016, 16:42

rafau11 napisał(a):Focus 2 - koszty eksploatacji chyba nieco wyzsze, wielowachacz z tylu no i rdza
wszystko to bzdury... To normalne kompaktowe auto, którego zawieszenie jest bardzo trwałe. Korozja była w I gen, tutaj czasami pojawia się tylko nalot na dolnej krawędzi drzwi i czasami przy znaczku na pokrywie bagażnika
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

09 Lip 2016, 18:35

[link wygasł]
Co myslicie o tym ogłoszeniu?
Wlasciciel od 7lat.Gaz zakladany w 2009r, zrobione 75tys km na gazie, lakier na calym aucie podobno oryginalny, szyby tez, warto jechac obejrzec? Mam godzine drogi do niego.
Wiem, ze w temacie bylo napisane dynamiczny do 17k ale bravo mi sie tak podoba, ze chyba jestem w stanie poswiecic wiecej kasy, tylko czy warto?
rafau11
Początkujący

10 Lip 2016, 13:50

W temacie masz dynamiczny, więc szukaj Bravo T-Jet
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Lip 2016, 19:31

Bravo w t-jetcie dla mnie bylby idealem, tylko ze pracuje wykorzystujac swoj samochod, codziennie robie 60km i w pracy na trasie 30km zatrzymuje sie kilka razy co 2km na ok. 20min takze raczej to nie sa dobre warunki do uzytkowania samochodu z turbo, w dodatku na gazie bo gaz jest warunkiem koniecznym.
rafau11
Początkujący

11 Lip 2016, 15:34

Dlaczego uważasz, że benzyna z gazem się nie nadaje na takie warunki?
Po pierwsze (i najważniejsze) - benzyna rozgrzewa się dużo szybciej od diesla, więc nie wpłynie to aż tak negatywnie na silnik - zmieniasz olej co 10 tys. km i śmigasz.
Po drugie latem auto przełączy się na gaz po niecałej minucie postoju, zimą gorzej, ale i tak lepiej niż męczyć diesla.
Ja nie rezygnowałbym z Bravo, bo to fajna opcja za te pieniądze.
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    35 lat legendy - Toyota Celica 35 lat legendy - Toyota Celica
    Toyota Celica zadebiutowała w latach 70. i od razu stała się benchmarkiem dla sportowych samochodów. Przez 35 lat na rynku pojawiło się 7 generacji modelu, które biły rekordy sprzedaży. Sportowa Toyota stała ...

• Re: Hatchback do 17k, do miasta, dynamiczny i do LPG

11 Lip 2016, 19:50

Napisalem, ze chyba benzyna z turbo + gaz nie nadaje sie na takie warunki, o dieslu nawet nie myslalem, a obecne stilo z prostym 1.2 z gazem spisuje sie bez problemowo.
    Chcialbym bravo w t-jetcie, to chyba idealne auto dla mnie ale boje sie turbo. Jaki jest ew. koszt wymiany lub regeneracji turbiny w takim bravo?
    rafau11
    Początkujący

11 Lip 2016, 20:13

Między 700-900zł. Zależy od regionu, warsztatu. :wink: Oczywiście regeneracja. :yes:
    A musi być konkretnie Fiat? To dobry samochód ale może lepiej poszukać równie dobrego ale mocniejszego silnika u konkurencji? Chociażby taki głupi Opel Astra H 1.8 125KM albo Corolla E12 1.6 110KM?
    Koniu
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili