Hatchback do 20 tyś. Benzyna/LPG.

25 Sty 2015, 12:01

Witam serdecznie !

Poszukuję dla siebie drugiego samochodu, samochodem jakim aktualnie jeżdżę to VW Polo 1.0 LPG. Nie jest mi potrzebny duży samochód typu kombi, bo podróżuje zazwyczaj jeszcze z jedną, albo dwoma osobami oraz często się zdarza, że podróżuje sam.
W miesiącu będę podróżował nie więcej jak 1000-1500 km oraz nie ukrywam, że od czasu do czasu w ciągu roku będę chciał się wybrać na jakieś wakacje, za granica, albo zwiedzić trochę Polski.
Mieszkam w mieście i auto będzie stało pod blokiem. Większość czasu będę bywał w trasie.
Myślę, że na takie przebiegi odpowiedni będzie wyborem benzyniak i chciałbym założyć gaz, chociaż nie ukrywam, że kilka razy przejechałem się dieslem i nie ukrywam, bardzo fajnie mi się jeździło. Z drugiej strony można pewnie kupić jakiegoś fajnego diesla bez dwumasy i skomplikowanego turbo, tylko żeby nie był strasznym mułem, bo mnie to zawsze stresuje jak nie mam czym depnąć na autostradzie podczas wyprzedzania.

Upatrzyłem sobie już kilka modeli aut (5-drzwiowych) tylko nie wiem które dobrze będę pracowały z LPG:
Ford Focus mk2 (tylko nie wiem jaki silnik)
VW Golf 5
Mazda 3 (chociaż ona do mnie tak nie za bardzo przemawia)
Fiat Bravo (również nie wiem jaki silnik)
Opel Astra H

Może jakieś propozycje? Wolałbym coś z silnikiem od 1.6 w górę, ale najlepiej nie więcej jak 1.9 żeby nie było wyższych opłat. Zależy mi na w miarę niskich kosztach utrzymania i stosunkowo niskim spalaniu oraz aby auto nie muliło więc chciałbym również coś ponad 100 KM :)
breakin
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: VW Polo

25 Sty 2015, 12:47

Pomoże ktoś?
breakin
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: VW Polo

25 Sty 2015, 14:39

Ford Focus mk2 - auto ok ale silniki nie lubią się zbytnio z LPG
VW Golf 5 - brak dobrych silników prócz powolnego i paliwożernego 1,6. Lepiej odpuścić.
Mazda 3 - bardzo dobry budżet na to auto. Szukaj 2,0, uważaj na rdzę i zabezpiecz. Bedzie bezproblemowo wtedy.
Fiat Bravo - masz tak kasy na styk. W tej cenie to może Ci się trafić tylko 1,4/90KM. Dobry do LPG ale brakuje mu dynamiki.
Opel Astra H - bardzo dobry wybór obok Mazdy. Szukaj silnika 1,8, bo dobrze się dogaduje z LPG.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator - prawo jazdy kat. "B" + przyczepa
    Jak ciężką mogę ciagnąć przyczepę mając prawo jazdy kategorii"B"? Czy mogę jechać z przyczepą kempingową? Czy przyczepa musi posiadać hamulec najazdowy? Jak policzyć czy jazda z przyczepą jest zgodna z prawem?
    Autobusy piętrowe
    Dwa pokłady w autobusie oznaczają większą pojemność pasażerską, co przekłada się na większy zysk przewoźnika. Autobusy piętrowe mogą swobodnie manewrować w ciasnych uliczkach miast, gdzie wjazd zabierającym niewiele więcej ...