Hatchback/sedan do ok. 20 000zł

24 Sie 2016, 18:58

Witam,

Od 2 lat mam prawo jazdy, jednak wszystkie dotychczasowe km odbywały się autami znajomych/rodziny. Jako, że nie niedługo podejmuję pracę - jestem ze śląska - przydadzą się własne 4 kółka, dlatego zwracam się o pomoc do Was w wyborze.

Ogólnie nie jestem fanem dużych aut (na rodzinę jeszcze czas), bardziej gustuję w hatchback'ach - np. taka Astra - ale do sedana też wsiądę.
Rocznie będzie przejechane min. 15 tyś. km, ale raczej nie więcej niż 18/19 tyś. km - przejazd trochę poza miastem (czasem autostrada) i trochę więcej w mieście.
Kwota jaką chcę przeznaczyć na samo auto (jestem świadom dodatkowych opłat, typu rejestracje, OC/AC, itd. dlatego odłożona również odpowiednia sumka) to ok 20 000zł - ostatecznie mogę dać do 25 000zł, jeśli znajdzie się model, który będzie wart podniesienia kwoty.

Uprzedzam - mój świat kręci się wokół programowania, nie samochodów dlatego nie jestem zbyt obeznany w terminologii, silnikach, itp.

Pozdrawiam
vertisan
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 0- 7-2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

25 Sie 2016, 23:50

@podbijam
vertisan
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 0- 7-2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

27 Sie 2016, 22:03

Ktoś coś doradzi?
vertisan
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 0- 7-2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak przygotować samochód do wiosny?
    Dokładne umycie samochodu po zimie to nie tylko kwestia estetyki – można w ten sposób ochronić samochód przed postępowaniem korozji. Oprócz tego regularne mycie auta, zwłaszcza szyb, lusterek i ...
    Co warto wiedzieć na temat leasingu niemieckich samochodów?
    Pojazdy niemieckich producentów cieszą się dużą popularnością na całym świecie, także w Polsce. Są uznawane za solidne, trwałe i doskonale wyposażone. Jeśli chcesz zasiąść za kierownicą takiego auta, ale nie dysponujesz ...