Hatchback segment C do 5tyś...

07 Gru 2016, 14:50

Nie
kolega szuka niezeżartego przez rdzę samochodu z którego będzie mógl korzystać. Wiem że igła to nie będzie.
Dowiedziałem się już na tym forum(we wcześniejszym temacie) że naprawy blacharskie są drozsze jak mechaniczne,więc z dwojga złego wolę te drugie ;-)
Herkulesik
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 21 04 2006
Auto: nie mam

07 Gru 2016, 15:19

Bez przesady, za 5k idzie kupić samochód, który ma jeszcze blachę... Rdza się wda gdzieniegdzie, ale bez przesady, że progi odpadły :|
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Gru 2016, 15:50

że idzie to wiem,np własnie xsary mają na ogół ładne blachy,meganki z okolic 2000-go roku też już dość ładne, z resztą nieco gorzej.
A właśnie,jak z tymi megankami? Też mają tą tylną belkę skrętną? Czytałem że w xsarach przed zakupem od razu każą na tern element zwracać uwagę, a przy megankach każą zwracać uwagę na inne rzeczy,tak jakby to nie było bolączką w tamtych samochodach...

coraz bardziej zaczynam się też zastanawiać nad większymi furami jak octavia, vectra B czy może ta laguna 1 ale to jeszcze musze przemyśleć pod kątem kosztów jakie bym poniósł na paliwo.
Herkulesik
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 21 04 2006
Auto: nie mam

07 Gru 2016, 16:53

Jeśli chcesz tanio jeżdzić to szukaj czegoś zagazowanego.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Gru 2016, 17:04

a wg Ciebie opłaci się to? średnio będę jeździł mało,jak pisałem ok 6-9tyś rocznie
Instalacja LPG w 15-20letnim samochodzie pewnie będzie mocno wyeksploatowana,wiec już na start kilka tysi może mnie to kosztować,a i dla silnika pewnie nie pozostanie to obojętne.
Herkulesik
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 21 04 2006
Auto: nie mam

07 Gru 2016, 17:08

Jak instalacja nie będzie nadawać się do jazdy to wtedy będziesz jeździć Pb :ok:
1. Nie jest regułą, że stare auto ma starą instalację
2. Nawet jeśli przyjdzie Ci wymienić wszystko oprócz butli i przewodów (co jest w uj mało realne) to zamkniesz się w 1000zł
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Chevrolet Corvette C1
    Zupełnie inne oblicze ma natomiast Corvette C1. Pierwsza generacja legendarnego sportowego Chevroleta była dostępna wyłącznie ze zdejmowanym dachem. Miała być odpowiedzią na brytyjskie i włoskie kabriolety importowane po ...
    [2018] Peugeot 508
    Peugeot pokazał swoje najnowsze dziecko - 508. Po bezpłciowym poprzedniku w końcu mamy dawkę zadziorności. Nie wiem jak Wam ale mi bardzo podoba się kokpit mimo, że nie jestem fanem dotykowych ekranów oraz piękny tył. ...

07 Gru 2016, 17:10

O ile kupisz z założoną instalacją to zawsze będzie taniej (pomijam niedziałającą instalację czy zużyty silnik).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Gru 2016, 17:12

dzięki za wskazówkę. Do tej pory nie oglądałem samochdów z instalacją LPG, bo sądziłem że w takich starych furach jak ja szukam,moze to być już nieopłacalny intyeres ale jeśli zamknie się to po zakupie w kilku stówkach to może zaryzykuję...
Herkulesik
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 21 04 2006
Auto: nie mam

07 Gru 2016, 17:13

Po prostu szukaj czegoś już zagazowanego i żeby instalacja nie była stara,tak z 4-5lata max.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Gru 2016, 08:35

no dobra,to te większe samochody jak Octacia,Vectra czy Laguna będę też patrzył z instalacją,mniejsze zostaną tylko w benzynie.

Aczkolwiek odbiegliśmy nieco od tematu,czyli od tego jakie samochody są realne do dostania w niezłym stanie(tj takim że mogą jeszcze kilka latek posłużyć)
Póki co tylko w drugim czy trzecim pośxcie napisano że o Astrę G będzie bardzo ciężko za taką kasę i że Octavia jeśli już to jak to ładnie ktoś napisał wersja BE(Bieda Edition)
Herkulesik
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 21 04 2006
Auto: nie mam

08 Gru 2016, 09:53

Wiesz, że te większe auto w gazie będzie tańsze w jeździe niż mniejsze w benzynie, tak? Czy nie wiesz?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Gru 2016, 10:39

Prędzej znajdziesz Astrę niż Octavie,idealne owszem nie będzie ale do jazdy tak.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Gru 2016, 11:40

galakty

wiem. Wiem też że instalacja kosztuje(przyglądy,wymiany, homologacje). W mniejszym samochodzie który mniej pali niekoniecznie opłaci się ryzyko związane z kupnem instalacji z pewną rzeczą niewiadomych.
Umówmy się,w samochodzie za 5 koła trudno szukać najlepszego rodzaju instalacji,z dokłądnie prowadzoną książką serwisową.

barol

wiem że cena 5 koła to nie cena za którą mogę oczekiwac ideału. Chce po prostu jak najmniej kłopotów.
W cenie do 5koła widziałem nawet citroena C4 z 2003r ale taka fura za tę kasę to zapewne mina
Golfa 4 też bez problemu można za 5 koła znaleźć ale wiadomo że to również jest bardzo wielkie ryzyko.
Herkulesik
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 21 04 2006
Auto: nie mam

08 Gru 2016, 11:52

Chodziło mi o same spalanie, małe autko na PB wyjdzie drożej niż duże autko na LPG. Pomijam stan techniczny i inne.

Golf za 5 tyś to nie będzie dobry wybór, jest popyt na te auta, sprzedają co popadnie, często są po dzwonie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

12 Gru 2016, 09:53

poszukiwań ciąg dalszy,
Ostatnio oglądnąłem astrę,octavię i megankę. Choć megane wyglądało najlepiej.
Wszystkie jednak nie warte ceny

wpadłem za to na pomysł że moze skoro w moim zainteresowaniu znajdują się większe hatchbacki jak octavia,focus czy xsara, to może jakieś male kombiaki nie były były by sporo większe, Macie jakieś typy mniejszych kombi? Widziałem fabie kombi,gabarytowo dość małe co by mi pasowało,coś jeszcze znacie?
Herkulesik
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 21 04 2006
Auto: nie mam