Hatchback segment C do 5tyś...

Hatchback segment C do 5tyś...

06 Gru 2016, 16:37

Szukalem już jakiś czas temu samochodu jak z tematu, tyle ze poszukiwania wstrzymałem bo wypadła mi niestety przeprowadzka,a wraz z nią troszke kasy poszło. W miarę wolnego jednak czytałem,edukowałem się, przeglądałem na co zwracac uwagę.
Uwagę moją przykuło stwierdzenie że do 5tyś nic dobrego nie dostaniemy jeśli idzie o niektóre wozy. Tak np choćby na tym forum spotkałem się ze zdaniem że dobrego focusa,astrę G czy civika VI za 5tyś nie znajdziemy. Golf IV to już w ogóle za tę kasę będzie mocno zajeżdzony...mimo iz w/w wozy są w przedziałach cenowych na olx czy otomoto.
A jak się ma sprawa Octavii I ? Zwrócił moją uwagę na spory bagażnik,poza tym podobają mi się ale czy za 5 koła dostanę coś co nie będzie po prostu padłem?
Ogólnie można się spotkać z opinią ze Xsary za tę kasę mogą być w niezłej kondycji, polecane , szkoda tylko że nie są aż tak popularne jak w/w wozy,przynajmniej patrząc po ogłoszeniach w okolicach Wrocławia....no i megane I mające skrajne opinie(zaraz obok laguny chyba najgorzej oceniane francuzy)

Jak to więc jest z tymi modelami za 5tyś w tym segmencie?
Herkulesik
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 21 04 2006
Auto: nie mam

Re: Hatchback segment C do 5tyś...

06 Gru 2016, 16:48

Widać, że pojęcie masz powielane przez mity. Laguna najgorzej ocenianym francuzem? Tak, dwójka przed liftem, pozostałe np. jedynka to bardzo dobre auta i nie bardziej awaryjne od takiego golfa.

Golfa 4 za 5 tyś daruj, albo będzie to szrot, albo golas albo jedno i drugie.. Civic prędzej, tylko tu blacha będzie pytaniem. Octavię też raczej ciężko, dostaniesz z małym silnikiem i BE (Bieda Edition).
galakty
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Gru 2016, 17:07

Laguna 1.8/2.0 jak najbardziej na plus, miałem jako 1 autko, polecam, bardzo wygodny i dość przestronny samochód. Z większych dorzucę też peugeota 406. Civic VI za tą kasę również bez problemu. Astra raczej odpada (będą głównie diesle i benzyniaki na wykończeniu), ale i tak warto popatrzeć, może się coś trafi. Focus'a kupisz przedliftowego i problem korozji nieunikniony.
Większość aut koncernu VAG bym sobie darował, są za bardzo overpriced - ta "mniejszość" to seat ibiza/cordoba, proste, w miarę bezawaryjne samochody.
Jest też Lanos, w tej kasie można przebierać w ofertach :naughty: Dużo tych aut znajdziesz na czarnych blachach, od pierwszych właścicieli itd.
Warto też popatrzeć na rovery.
Jako mój faworyt - mitsubishi carisma (1.6/1.8, uważać na GDI). Konstrukcja ta sama co volvo s40/v40, może nie bardzo prosta i tania, ale za to solidna.
Invi
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
Silnik: 2.5T/2.0
Typ: Sedan/Limuzyna

06 Gru 2016, 22:49

galakty

może troche patrzę prze pryzmat mitow.
Cóż,ogólnie mocno interesują mnie samochody tzw francuskiej motoryzacji,a to dlatego że przez krzywdzącą dla nich opinię można je wyhaczyć w mniejszych pieniądzach jak samochody niemieckie czy japońskie,a nie będa im wcale ustępować. Dlatego też mocno interesuję się tą xsarą. Megane budzi u mnie lekki niepokój...kilka osób z mego otoczenia nie wspomina ich najlepiej, sąsiadowi rdza dała się we znaki, a kierowca w pracy mego ojca mając kilka flotowych pojazdów jako najbardziej awaryjną wskazał również renówkę...
Tak wiem, renówka,renówce nie równa,wiele pewnie zależało od konkretnych modeli ale jednak gdzieś ta obawa się odzywa...
A tak z czystej ciekawosci meganki wersja I też są na tylnej belce skrętnej(jak xsary)?

Co do civików. Bylem umówiony na kupno dwóch,tzn oglądałem z ogłoszeń, jedna padaka,korozja nawet w bagażniku. Drugi dużo lepiej,ale pojawiła się korozja na progu i przednim nadkolu. W przypadku civików korozji mega się boję. Czytalem że jak u nich się korozja pojawi to koniec jest już bliski, więc się po prostu przestraszyłem i nie wziąłem go.

Co do octavii....Bieda Edition nawet by mi tak nie przeszkadzała jeśli by się okazało że samochód jest w pelni sprawny. Rocznie jakbym robił 6-8tyś km to byłby mój max ;-)

Rover chyba troszke mały,przynajmniej te z mego przedziału cenowego(czyli głownie dwusetki)....Bagażnik jakiś taki mały mi się wydaje...

Peugeota 406 ani razu nie oglądałem, ale to chyba segment wyżej,poza tym hatchback nie istnieje...
Herkulesik
Nowicjusz

07 Gru 2016, 09:32

Herkulesik napisał(a):Czytalem że jak u nich się korozja pojawi to koniec jest już bliski, więc się po prostu przestraszyłem i nie wziąłem go.

Gdzie Ty takie bzdury wyczytałeś? :D Praktycznie każdy posiadacz Civica ma za sobą jakąś naprawę blacharsko - lakierniczą (ja np. w swoim Civicu VIII naprawiałem próg, bo po tym jak jakiś mistrz kierownicy skończył parkowanie na boku mojego auta wyszła mi na progu ruda), reperaturki są do kupienia za grosze i takie elementy jak próg czy nadkole się tam po prostu wymienia. Wiadomo, że jeśli auto ma dziury w podwoziu to lepiej omijać je z daleka, ale zardzewiałe nadkole w aucie za jedną wypłatę jest całkowicie normalną sprawą - nie bój się tego.
Jeszcze wczoraj była do kupienia we Wrocławiu fajna Astra G 1.4 od pierwszego właściciela, polski salon, z przebiegiem 69 tys. km za 4900 zł (szybko poszła za 4200 zł), co prawda bez klimy, ale stan był mega - szkoda, że mnie tutaj nie było, podesłałbym Ci linka :/
Moja rada - przeglądaj ogłoszenia na bieżąco, dobre auta w tym budżecie w mig znajdują nowych właścicieli, a trupy wiszą i wiszą.
łysy30
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8 i-vtec 140KM

07 Gru 2016, 10:22

Dobrą opcją może być też Vectra B tylko szukaj tych poliftowych bo miały poprawione blachy.
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sprawność kierowcy - co o niej decyduje? Sprawność kierowcy - co o niej decyduje?
    Statystyki wypadków bezlitośnie pokazują konsekwencje ludzkich błędów. Budowane z myślą o ochronie kierowców pojazdy, a nawet specjalnie projektowane drogi, które mają wybaczać uczestnikom ruchu ...
    Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora? Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora?
    Zima to najtrudniejsza pora roku dla naszego samochodu szczególnie jeżeli trzymamy go pod tzw. chmurką. Co zrobić jeżeli nie uda nam się uruchomić auta przy pomocy własnego źródła prądu jakim jest akumulator? ...

• Re: Hatchback segment C do 5tyś...

07 Gru 2016, 10:26

wiesz no,dokładnego linka już teraz nie podam. Pamiętam tylko zdanie które mi się wryło w beret, że szpachlowanie korozji w samochodach niezabezpieczonych przed korozją to jak łatanie dziury w zębie który wymaga kanałówki. Działa na chwile ale nie rozwiaze problemu.

Astrę G w drugim temacie tego postu określił mi użytkownik jako ciężko do dostania,przynajmniej w benzynie w dobrym stanie.
    Tej o której piszesz nie widziałem,może to diesel był? Wiem że wybrzydzać nie warto ale diesel w furze za 5 koła dla kogoś takiego jak ja,kto chce robić symboliczne ilości kilometrów to raczej słaby pomysł...

I jak z tymi megankami i octaviami? Ryzykowne? Może Vectra B? Tyle ze to spory samochód,spalanie pewnie będzie sporo większe....
    Herkulesik
    Nowicjusz

07 Gru 2016, 10:30

O Vectrze własnie wspomniałem wyżej i spalanie wcale nie będzie większe w porównaniu do takiej Octavii. Gabarytowo nie jest to tak duże auto.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

07 Gru 2016, 10:35

Wbrew pozorom jak staniesz koło Vectry B, to nie jest jakoś ogromna ;)
    galakty
    Zaawansowany

Prawo jazdy od: 23 08 2012
    Auto: Megane I PHII
    Silnik: 1.6 16V 110
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 1999

07 Gru 2016, 11:10

Herkulesik napisał(a):Pamiętam tylko zdanie które mi się wryło w beret, że szpachlowanie korozji w samochodach niezabezpieczonych przed korozją to jak łatanie dziury w zębie który wymaga kanałówki. Działa na chwile ale nie rozwiaze problemu.

Na zawsze nigdy nie rozwiąże, to fakt, ale porządnie wykonana naprawa blacharsko - lakiernicza + zabezpieczenie da Ci spokój na parę dobrych lat. Wszystko kwestia tego jak długo miałby Ci służyć samochód.

Herkulesik napisał(a):Tej o której piszesz nie widziałem,może to diesel był?

To była ta Astra: http://otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-4 ... e54cbbcb26
    Byłem tam na wymianach eksploatacyjnych ze swoją Hondą i przy okazji przyjrzałem się bliżej temu autku - gdyby miała klimę to pewnie bym ją kupił siostrze, bo też rozgląda się za pierwszym samochodem.

EDIT: Tu fajny Civic: https://www.olx.pl/oferta/honda-civic-v ... 1db74677ae
    łysy30
    Stały forumowicz

07 Gru 2016, 11:52

z opisu i zdjęć niby OK ale ogłoszenie wisi od 14 listopada...gdyby to serio była okazja wątpie by wciąż wisiała ;-)
    Herkulesik
    Nowicjusz

07 Gru 2016, 11:55

Tego Civica sam wrzucałem tutaj na forum jakiś czas temu.
    Barol
    Awatar użytkownika

07 Gru 2016, 14:05

Herkulesik napisał(a):gdyby to serio była okazja wątpie by wciąż wisiała

Widziałeś przebieg? Ludzie boją się takich wskazań na liczniku, niełatwo sprzedać taki samochód.
    łysy30
    Stały forumowicz

07 Gru 2016, 14:15

Herkulesik napisał(a): Drugi dużo lepiej,ale pojawiła się korozja na progu i przednim nadkolu.

Czyli kolega szuka auta niezawodnego, nierdzewiejącego, ogólnie ma być to laleczka i to wszystko za 5tys-powodzenia życzę :naughty:
    yeti65
    Zaawansowany

Prawo jazdy od: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: mitsubishi lancer X
    Silnik: 1,6mivec 117KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2014

07 Gru 2016, 14:17

Niekoniecznie,pamiętam przypadki z tego forum gdzie ludzie brali auta z takimi przebiegami ale też tak jak mówisz większość naszego kochanego narodu boi się takich przebiegów.
    Barol
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili