Hatchback w okolicach 15 tys. - POMOCY

19 Maj 2010, 19:11

Witam mam 18 lat i szukam mojego pierwszego samochodu. Mam do dyspozycji ok. 15 tys zł.
Auta jakie mnie interesuja to hatchbacki - ostatnio interesowalem sie 3 modelami:
- audi a3
- vw golf 4
- alfa 147 1.9 jtd - to auto mnie najbardziej interesuje i powiem szczerze ze chcialbym go kupic tylko nie wiem jak to jest z awaryjnoscia.
Ogolnie prosze o podsumowanie mnie i podanie jakis innych propozycji dla mnie bardzo mi na tym zalezy. Dzieki i czekam na duza ilosc wypowiedzi ;)

Pozdrawiam
kasperek
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: krosno

19 Maj 2010, 20:55

Według mnie Alfa będzie najfajniejsza. Napewno lepiej wyposażona, trochę nowsza, a silnik 1.9 JTD naprawdę zrywny i ekonomiczny. Co do awaryjności to z silnikiem problemów mieć nie powinieneś, jest to naprawdę udana jednostka. Alfy nie posiadam, ale z tego co słyszałem to jedynie mogą być problemy z zawieszeniem, podobnierz nie jest najtrwalsze. Ewentualnie możesz również zainteresować się Stilo 1.9 JTD. Silnik ten sam co w alfie, ale części do Fiata tańsze.
lukaszsz86
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 85
Miejscowość: R-sko

19 Maj 2010, 21:31

dziekuje za odpowiedz, przyznam ze mi troche pomogles ;) dzieki. Mam jeszcze pytanie czy moglby mi ktos cos wiecej powiedziec o awarii zawieszen w alfie poniewaz przyznam ze z wygladu ta alfa mnie po prostu urzekla ;)

Pozdrawiam
kasperek
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: krosno

19 Maj 2010, 21:46

ogólnie z Alfą jest tak że przede wszystkim musisz trafić na zadbany egzemplarz. Jeśli nie kupisz zaniedbanej to napewno odwdzięczy się właściwościami jezdnymi jakich ciężko szukac w innym samochodzie. Co do zawieszenie to po prostu nie możesz czekać aż się całe posypie tylko w miarę regularnie je naprawiać. Co do cen części nie sa aż tak wysokie ( na poziomie VW czy Forda). Orientowałem się w tym trochę bo jeśli nie kupię teraz Stilo to za rok mam zamiar kupić Alfe 156 Fl.
A dokładniej co do tego zawieszenia niech sie wypowiedzą najlepiej użytkownicy.
lukaszsz86
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 85
Miejscowość: R-sko

19 Maj 2010, 22:08

Ja też byłbym za Alfą, Golf i A3 też niezłe, ale trochę oklepane i przeszacowane na rynku. Alfa ma dobrego diesla, na pewno w niczym nie ustępuje temu od VW. Jeśli brać Alfę to tylko w dieslu - najwięcej skarg na AR na autocentrum jest na wersje benzynowe, o dieslach mało kto pisze że awaryjne.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Suzuki Jimny
    Mała terenówka Suzuki była już kiedyś dostępna ze zdejmowanym dachem. Ale najnowsza odsłona modelu, która ostatnio skradła serca wielu kierowców, nie doczekała się dotąd takiej odsłony. Są jednak spore ...
    Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...