Historia auta sprowadzonego z Niemiec

Historia auta sprowadzonego z Niemiec

12 Lut 2012, 22:31

Witam,

Miesiąc temu kupiłem Volkswagena z 2008r. i mam z nim trochę kłopotów teraz.
Auto było sprowadzone z Niemiec, wg sprzedającego miało przerysowaną lewą stronę i przyjechało do kraju na kołach. ma też książkę serwisową, z ostatnio wpisem z połowy 2010 roku.
Po sprawdzeniu historii z ASO, stan licznika się zgadza z książką. Ale od tamtego czasu auto nie było serwisowane, więc nie wiem co się działo z autem do teraz.

Ostatnio auto miało poważna awarię silnika i zacząłem się zastanawiać nad jego przeszłością, czy nie ma więcej przejechane i czy nie było mocniej uszkodzone.
Zanim skontaktuję się z sprzedającym, chciałbym mieć jakieś twarde dowody, a nie tylko przypuszczenia.
W związku z tym, że historia auta z ASO zgadza się z książką serwisową do połowy 2010r. chciałbym dowiedzieć się o jego historii w inny sposób.

Interesuje mnie:

1. Ilu było właścicieli w Niemczech. Jest jakaś baza, gdzie można to sprawdzić?

2. Kiedy auto było dokładnie sprowadzone z Niemiec albo dokładniej kiedy było wyrejestrowane w Niemczech?
(data pierwszej rejestracji w PL jest mi znana, ale ciekawi mnie jak długo po sprowadzeniu było naprawiane przed rejestracją)

Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego w Niemczech? Albo może u nas kraju można dostać takie informacje w jakimś urzędzie celnym jak były robione opłaty?

3. Kiedy miało wypadek z Niemczech. Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego?
kpsi
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 Lut 2012, 22:27
Prawo jazdy od: 01 01 2001

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Przyciemniane szyby w samochodzie - przepisy i normy, a komfort Przyciemniane szyby w samochodzie - przepisy i normy, a komfort
  Kierowcy często poszukują rozwiązań, które zwiększą komfort użytkowania samochodu. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz możliwości, pozwalających na modyfikację samochodu. Jedną z możliwości, po którą sięgają ...
  Dragster JET CAR PREDATOR Dragster JET CAR PREDATOR
  Francuski samochód Jet Car Predator ma aż 6000 KM i silnik odrzutowy. Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną. Nazwa : Dragster JET CAR PREDATOR Silnik : Amerykański Turbojet z samolotów myśliwskich. Typ ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti