Honda accord 1.8VTEC

28 Lut 2017, 02:31

Witam
Czy jest sens kupować auto które ma 15 lat lub więcej?? Chodzi mi głównie o honde accord 1.8vtec 1998-2002r. Bardzo mi się podoba to auto od dłuższego czasu planuje kupić auto i tylko ta Honda mnie zachęca do zakupu, tylko problem mam taki, że rodzina mi odradza to auto, mówią żeby nie kupować takiego starego samochodu bo to "trup" i długo nie pojeździ albo, że siada rdza lub gnije Ja tam trochę im nie wierzę bo nigdy na hondzie nie widziałem rdzy chyba że jakoś to maskują ;/
Jeśli tak już jest z tymi starszymi autami to pomyśle o zakupie Alfy romeo 147 lub Seat Leon z min. 2006 r. Chyba, że ktoś mnie tutaj przekona, że Honda accord 1.8vtec jest godna zakupu, to wtedy zaryzykuje i poszukam jakiejś :D
Proszę o komentarze ;)
Kagebushin
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Renault Laguna II
Silnik: 1.9 DCI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

28 Lut 2017, 08:34

Każdy samochód który ma 15 lat to nie jest nówka. 300-400 tys w kołach też przybliża ją bardziej do końca niż początku. Ale... Taki samochód jeżeli będzie zadbany i inwestowany, co w przypadku aut w tym budżecie nie tyle nie jest oczywiste co jest raczej ewenementem, może jeszcze pojeździć. Niestety nie unikniesz przestojów, nieplanowanych ingerencji mechanika itd ale po jakimś czasie jesteś w stanie auto ogarnąć i wtedy to ta honda zajedzie dalej niż niejeden współczesny i "nowoczesny" samochód. Także reasumując to może być bardzo dobry plan ale aby tym bezproblemowo jeździć trzeba będzie zainwestować i dbać
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami
    Z okazji amerykańskiej premiery nowej wersji sedana IS, Lexus przygotował wyjątkowo pikantną stylizację tego modelu, w żartobliwy sposób nawiązującą do jednej z najostrzejszych odmian sosu chili. Auto prezentowane ...
    Kosmetyki samochodowe - niezbędnik każdego kierowcy
    Dbanie o samochód to nie tylko kwestia troski o jego stan techniczny. Kosmetyka auta jest równie ważna i wpływa nie tylko na samą jego prezencję, ale pozwala też na przedłużenie jego żywotności. Każdemu, nawet ...