Honda Accord 2.0 tdi gaśnie gdy nacisnę sprzęgło

17 Lis 2009, 15:44

witam,
mam problem odnośnie auta z opisu tematu,
podczas jazdy gdy nacisnę sprzęgło i puszcze nogę z gazu obroty spadają do 0 u silnik gaśnie, czasem podczas jazdy na biegu czuć szarpanie auta ( coś jakby przerywanie pracy silnika). W aucie wymieniony był niedawno filtr paliwa - przed tym też się to działo. Dodam że po wyłączeniu się silnika odpala bez problemu.

pozdr Michal

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 16:55 ]
zapomniałem dodać - auto z 1996 roku i problem występuje w zasadzie tylko gdy silnik jest zimny
michal1298
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: w-wa
  • 05 Wrz 2012, 20:38

    hejka ja też mam taki problem i nie wiem dokładnie o co chodzi ale przepuszczam że może być gdzieś zwarcie na przewodach bo czasami jest dobrze a jak jadę po dziurach to zaczyna przerywać i szarpać potrafi zgasnąć :( będę grzebać w tych kablach podejrzewam gdzieś zwarcie:)) a jak auto jedzie dobrze to obrotomierz działa jak powinien a jak auto przerywa to obrotomierz pokazuje 0 i skacze różnie z nim jest ?? a dokładnie to sam nie wiem co może być jak byś rozgryzł zagadkę to milo by było jak podzielisz się wiadomościami :))) pozdrawiam
    himcio
    Obserwowany
     
    Posty: 1
    Prawo jazdy: 16 08 2005
    Auto: citoen ax 1.1

    21 Wrz 2012, 11:05

    No tutaj w pierwszej kolejności należy sprawdzić przewody,moze po prostu nie łaczy i są do wymiany. Jeżeli nie znasz się na elektryce,to najlepiej podjechać do fachowca który powie co i jak.
    Turbopama
    Początkujący
     
    Posty: 218
    Prawo jazdy: 10 03 1996
    Auto: BMW M3
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Trójwymiarowa konfiguracja samochodu
      Audi to pierwszy na świecie producent samochodów używający trójwymiarowych wizualizacji w konfiguratorze produktowym. Zamiast statycznych obrazów jakie znamy z przeszłości, klient może teraz w czasie ...
      Płyn hamulcowy - nasze bezpieczeństwo na drodze
      Stan płynu hamulcowego nie jest badany w czasie obowiązkowych przeglądów przez Stacje Kontroli Pojazdów, ale doświadczenia mechaników jasno pokazują, że po polskich drogach porusza się wiele aut, w których ...