Honda Civic 1,6 iLS coupe '98 Linka otwierania maski

10 Paź 2007, 13:53

Witam serdecznie,
poszukując części do mojej Hondy przypomniałem sobie o tym forum i postanowiłem się odezwać z nadzieją, że otrzymam porady, wskazówki, sugestie. Mam Hondę Civic, 1998r., coupe 2D, poszukuję do niej linki do otwierania przedniej maski. Tzn. linka sama w sobie działa sprawnie, ale ta końcówka, która wystaje wewnątrz auta, za którą się chwyta aby pociągnąć linkę i otworzyć maskę się urwała. I nie wiem, chyba muszę wymienić całą linkę, ponieważ rozmawiałem z przedstawicielem Hondy w moim mieście i powiedział, że nie ma na to rady i trzeba ją wymienić. Wiem, którędy ona idzie i co trzeba by było ściągnąć, aby się dostać do linki, także potrzebuję tylko samą część. Co o tym sądzicie? Wydaje mi się, że nie będzie to jakaś wielce skomplikowana sprawa, jednakże gdzie takiej linki szukać? Przeleciałem już ok. 12-15 różnych sklepów, serwisów, auto szrotów i nigdzie tego nie ma... Ktoś może się orientuje, gdzie jeszcze mógłbym zajrzeć, skąd to wytrzasnąć? Może być sprzedaż wysyłkowa, albo jeśli to gdzieś w byłym szczecińskim lub gorzowskim to mogę podjechać.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam!
hyperek
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Tatra T6A2D

11 Paź 2007, 11:02

Jednak to prawda, z wersji z kierownicą po prawej stronie nie pasuje do tych z kierownicą po lewej, za krótka jest. Zostają dwie opcje:
1) próbować przełożyć jakoś rączkę;
2) kupić od gościa z Warszawy za 140 PLN linkę z wajchą za tydzień, bo właśnie sprowadza aby sprzedać na części...
Hmm :)
hyperek
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Tatra T6A2D

12 Paź 2007, 15:17

Można pokombinować w ten sposób,że jak linka jest dostatecznie długa,to można ją owinąc wokól śrubki np.3 z 2 podkładkami i skręcic nakrętką.Tak się kiedyś kombinowało z linkami gazu w motorowerach :) .
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Paź 2007, 10:17

OK dorwałem na innej aukcji linkę za 80 PLN od 3-drzwiowej. W weekend będę wymieniał, ciekawe czy wszystko pójdzie zgodnie z planem i będę ją mógł wymienić?
hyperek
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Tatra T6A2D
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Przelicznik jednostek ciśnienia - psi ile to bar?
    Psi to jednostka używana do pomiaru ciśnienia, zwłaszcza w kontekście nauk fizycznych i inżynieryjnych. Jest to skrót od pascal (Pa), który jest miarą jednostkową dla układu SI (Międzynarodowego Systemu Jednostek) ...
    Toyota Yaris na eksport do Ameryki Północnej
    Toyota Motor Europe poinformowała, że od maja 2013 roku model Yaris produkowany w zakładach Toyota Motor Manufacturing France (TMMF), będzie eksportowany do USA, Kanady i Puerto Rico. Dostosowanie francuskiego zakładu do ...