Honda civic, bardzo słaby prawy hamulec przód

honda civic, bardzo słaby prawy hamulec przód

30 Gru 2014, 13:06

witam! mam taki problem.. zbliża się termin badania technicznego mojego auta dlatego podjechałem na stacje kontroli by sprawdzić co ewentualnie trzeba poprawić.. by na przeglądzie nie było zaskoczenia.. no i jest! hamulce tył (bębny) ok, ręczny też ok, zaś tarcze przód lewa strona ok, prawa dramat bardzo słaba siła hamowania.. i teraz tak .. auto stało bez jady i odpalania ponad miesiąc czasu.. wiec co może być przyczyną, co mogło ulec awarii w układzie hamulcowym ze wytypuję taki problem?
Martinez1987
Nowicjusz

Auto: rover 200

Re: honda civic, bardzo słaby prawy hamulec przód

31 Gru 2014, 18:09

Zacząć warto od demontażu zacisku koła i sprawdzić w jakim stanie jest uszczelka na tłoczku jak i sam tłoczek oraz cylinderek. No i oczywiście czy nie ma jakiegoś wycieku z cylinderka bądz przewodu. Tak czy inaczej nie obędzie się bez demobntażu zacisku.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Gru 2014, 18:33

tak też zrobię :) kupiłem ,,reperaturke,, za 57zl z tłoczkiem i kompletem gumek.. i az sie boje ile mechanior zaśpiewa ;( dodatkowo chce zmienić płyn hamulcowy... i jak usłyszałem 90zl to trochę mnie to zdziwiło... bo w golfie dwa lata temu wymieniałem za 40zl ;( na stacji kontroli pojazdów.. no ale zlikwidowali ją na miejsce pod biedronkę hahahah :) to może by nowego tematu nie zaczynać.. macie może patenty na zapieczone odpowietrzniki? bo mechanika przed 5.01 i tak nie załatwię.. a do tego czasu coś może bym podziałał z tymi odpowietrznikami.. bo na 100% będą biadolić na ten temat :(
Martinez1987
Nowicjusz

31 Gru 2014, 21:05

Sposobów jest wiele... :) Najważniejsze, to oczywiście dokładnie wyczyścić szczotką drucianą z brudu. Potem sposoby sa różne - coca cola chyba najpopularniejsza :) Potem WD40. Musisz mieć do tego klucz oczkowy ( nie płaski ). Przed pierwszą próbą odkręcenia postukaj parę razy młotkiem w ten odpowietrznik. Tylko nie za mocno, żebyś odpowietrznika nie zniszczył.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Gru 2014, 21:08

Tak sobie myślę... Nie taniej wyjdzie kupić caly zacisk? Na allegro po 30zl nawet są.. Na szrocie w gdańsku tez widziałem.. Tylko jak sprawdzić czy jest on sprawny?..
Martinez1987
Nowicjusz

11 Lut 2015, 16:46

Ja się kiedy zawiodlem na zakupie przez Internet, teraz nie mam do konca zaufania do aukcyjnych sprzedawcow..
motospec
Nowicjusz

Auto: KIA Ceed
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód