Honda Civic czy Ford Focus ?

15 Wrz 2012, 21:51

Witam poszukuję jakiegoś taniego i ekonomicznego auta aby dojeżdżać nim do pracy.
Zastanawiałem się na Civic lub Focusem. Oba samochody mają spalanie koło 8 litrów gazu. Tylko teraz doradźcie mi który będzie lepszy ?

Te samochody wpadły mi w oko
Civic:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Focus:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jeśli oczywiście znacie jeszcze jakieś dobre i ekonomiczne auto to jestem otwarty na wszelkie propozycje.
Timati
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 2001

15 Wrz 2012, 21:56

Zarówno Honda jak i Ford nie lubią gazu więc żaden.
Wogóle 8l gazu to one w trybie mieszanym wezmą,po mieście 10l lpg lekko.
Co powiesz na coś takiego [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Wrz 2012, 22:00

Nie raczej nie.
Mój kolega jeździ Civic dobre 4 lata na gazie i nie narzeka, nic nie musi dokładać tylko tankuje i jedzie.
Timati
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 2001

15 Wrz 2012, 22:02

Barol napisał(a):Zarówno Honda jak i Ford nie lubią gazu więc żaden.


Z tym bym polemizował, szwagier ma forda z gazem i mu chodzi jak igła. Proponuje spytać w serwisie.

Wszystko zależy ile robisz km dziennie, trza by się zastanowić czy by ci się to opłacało.
Ja bym wybrał Hondę, bo fordy mają słabą blachę.
pozdrawiam.
krzem88
Początkujący
 
Posty: 244
Prawo jazdy: 04 04 2008
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Wrz 2012, 22:04

Dziennie coś koło 50 km ;p
Timati
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 2001

15 Wrz 2012, 22:05

Nawet wczoraj był poruszany ten temat u mnie w pracy więc jestem świeży w temacie i to padło od dwóch użytkowników własnie Civica,częstymi awariami Civica na gazie są wypalone gniazda zaworów.W Fordzie jest to samo.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Wrz 2012, 22:08

No dość ciekawe te linki, zarówno pod względem cen jak i opisów. Ten 1.6 bierze bez większych zastanowień nawet do 10l PB w cyklu mieszanym, o 8l LPG można zapomnieć.
Osobiście szczerze obawiałbym się Focusa za 6 tyś z tym że nie wiem czego bardziej - czy tego jaki zarżnięty ma silnik czy z ilu jest zespawany czy też tego że ruda go wpierdziela w całości.
Zdecydowanie Civic, za te pieniądze mniejsza szansa trafienia trupa. Na ładnego Focusa przynajmniej 8 klocków musisz mieć w kieszeni.
Co do gniazd zaworów - przy totalnej olewce silnika z instalacją wypalają się w każdym aucie. Mój znajomy też ma Mondeo 1.8 ZETEC'a w gazie na którym zrobił już przeszło 100 tyś km bez większych problemów. Regulacja, wymiana świec i filtrów. Będzie wówczas chodzić jak należy.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

15 Wrz 2012, 22:09

No ale to chyba nie jest aż tak kosztowna awaria ? A z awariami trzeba się liczyć bo to w końcu samochody nie pierwszej młodości.
Timati
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 2001

15 Wrz 2012, 22:16

Albo kupić auto i zamontować gaz. Odradzałbym auta z instalacja już zamontowana. Przy takiej ilości km, skusiłbym się na gaz :)
krzem88
Początkujący
 
Posty: 244
Prawo jazdy: 04 04 2008
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Wrz 2012, 22:19

Czemu mam niby kupowac bez gazu ? Jak za samochód bez gazu bym zapłacił niewiele mniej a musiał bym dołożyć te 2 tys. żeby ten gaz założyć, a zresztą ja nie mam czasu na takie latanie po mechanikach :D
Timati
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 2001

15 Wrz 2012, 22:41

Dlatego, że takie silniki już zamontowanym gazem są pewnie wyżarte, więc radziłbym jednak założyć ten gaz.. zresztą pewnie nie jedna osoba może to potwierdzić. Skąd wiesz jak jeździł poprzednik na tym gazie, czy wymieniał filtry, świece, czy jeździł na przeglądy instalacji..
krzem88
Początkujący
 
Posty: 244
Prawo jazdy: 04 04 2008
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Wrz 2012, 23:34

Ja osobiście polecam focusa mk1 tylko w diesela. Wygodne auto i przez 2 lata był tylko raz z nim problem.
marcin66612
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Rzeszów
Prawo jazdy: 17 06 2012

17 Wrz 2012, 07:56

Forda nie kupuje się ani w gazie ani w dieslu .. Słowa kilku znajomych mechaników.

Czemu nie gaz? Bo posiadają porcelanowe gniazda zaworów, które są przegrzewane przez instalację LPG i trach. Można zainstalować jakiś tam zbiorniczek chłodzący ale to niewiele daje.

Czemu nie diesel? Bo mają awaryjne pompy i naprawy są kosztowne. A z tymi rocznikami chyba lepiej się nie pakować w coś takiego ..
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007