Honda civic olej w przepustnicy?

05 Kwi 2012, 19:12

Witam ostatnio zakupiłem Honde civic 1.4 90 km i przy wymianie filtra powietrza zauważyłem, że w przepustnicy jest olej czym może to być spowodowane?
ArturoS17
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: łukow

05 Kwi 2012, 19:37

Witam. Myslę, że masz przedmuchy ze skrzyni korbowej, odma wychodząca z pokrywy zaworów wchodzi do rury od filtra powietrza i przepustnicy, przedmuchy te niosą olej który silnik zasysa spowrotem przez przepustnicę. polecał bym sprawdzić ciśnienie sprężania w twoim samochodzie
mechan12
Początkujący
 
Posty: 159
Prawo jazdy: 07 08 2012

05 Kwi 2012, 20:07

Ok słuchaj jeżeli to by było to to droga jest taka naprawa? tego oleju jest tam bardzo mało ale jak sie wsadzi palec to sie ubrudzi? a moze to byc tez wina sportowego filtra powietrza?
ArturoS17
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: łukow

05 Kwi 2012, 20:26

filtr odpada, co do naprawy to jest drogi interes, wymiana pierścieni, dużo robocizny, a co do tego oleju to jest go tam bardzo malo, jeżeli nie ubywa go tak ze m,usisz dolewać co 1000km to nie zawracaj sobie tym głowy:)
mechan12
Początkujący
 
Posty: 159
Prawo jazdy: 07 08 2012

05 Kwi 2012, 21:30

Szczerze to nie wiem ile go ubywa, [poniewaz samochód kupiłem jakiś tydzień temu a ze kupiłem go za 800 zl, to jest troche do malowania, wiec robie go ale zauwazyłem własnie to przy wymianie filtra, ale tak mniej wiecej to by były kozty do 1000 zl czy może ponad:)?
ArturoS17
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: łukow

06 Kwi 2012, 17:52

zależy od tego czy sam byś to robił, jeśli tak to do 1000, jezeli mechanik to nawet powyżej
mechan12
Początkujący
 
Posty: 159
Prawo jazdy: 07 08 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring
    Szpiegowski film z testów Toyoty Supry na torze Nurburgring. Tył auta przypomina koncepcyjny supersamochód Toyota FT-1. Premiera flagowego auta sportowego Toyoty jest przewidywana na 2018 r., rok po debiucie ...