Honda civic, szlifowanie tarcz flexem?

honda civic, szlifowanie tarcz flexem?

21 Gru 2014, 15:10

Witam! Ma taki problem.. Auto trochę stało i trochę skorodowaly mi tarczę.. Słyszałem podobno ze można je oszlifowac flexem z tarczą listkowa bardzo drobną.. W taki sposób iż podnosimy na lewarku jedna strone auta, sciagamy koło, odpalamy. Wbijamy 1 i lekko puszczamy sprzęgło.. Wtedy to kolo ktore jest na ziemi sie nie ruszy, a ta strona gdzie. Kolo zostało ściągnięte powoli bedzie sie obracał, tzn. Tarcza bedzie sie obracala.. No i wtedy bierzemy flexa z listkiem i delikatnie scieramy rdze! Ile w tym prawdy? Auto nie odjedzie :-D? Tarcz nie uszkodze?
Martinez1987
Nowicjusz

Auto: rover 200

Re: honda civic, szlifowanie tarcz flexem?

21 Gru 2014, 16:27

Jak masz pordzewiałe tarcze, to poprostu przyhamuj kilka razu i tarcze same się wyczyszczą. Tarcze już tak mają, że jak dostaną troszkę wilgoci, to rdzewieją.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Gru 2014, 17:12

To ja wiem.. Ale tarcze sa bardziej niz troche pordzewialem.. Bo auto 3 mc stalo.. A szkoda mi klocków bo zalozylem nowe.. I mi sie pokleja.. Dlatego auto pojedzie czy nie?
Martinez1987
Nowicjusz

Auto: rover 200

23 Gru 2014, 23:49

Oj tam oj tam :wink: Klocki nie kosztują majątku, a nie zedrą się tak, że będziesz musiał za chwilę wymieniać. chyba, że dasz tarcze do szlifowania. Ogólnie chodzi o to, że niczym nie zbierzesz rdzy z tarcz tak, żeby tarcza była po tym zabiegu równa. Jeżeli tej rdzy jest naprawdę dużo, to lepiej dać tarcze do przetoczenia.
A żeby na przyszłość uniknąc rdzy, to pomaluj tarcze i zaciski farbą do tego celu - są specjalne i nie kosztują dużo.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza
    Nissan wprowadził właśnie do sprzedaży nową, specjalną odmianę miejskiego modelu Micra. Wersja N-Tec wyróżnia się nową stylizacją nadwozia i wnętrza, a także zmodernizowanymi rozwiązaniami technicznymi. Jest też bardzo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili