Honda Civic V gen. rozrząd

28 Lis 2010, 15:14

Witam forumowiczów. Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Hondy Civic 1.5 z 93r. Autko zakupiłem od sąsiadki. Z tego co wiadomo przy zakupie auta używanego konieczna jest wymiana rozrządu. Moje pytanie brzmi, co ile tys. km należy wymieniać rozrząd w tym modelu hondy? Sąsiadka była 2 właścicielem i po kupnie wymieniła cały rozrząd, od tamtej pory przejechała 64tys. km.
sarnat1985
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Polska

27 Gru 2010, 13:43

Z tego co kojarzę to co 100 tys. km, ale bezpieczniej tak co 80 tys., ja w sowim Civic-u V 1,3 zmieniałem ostatni rozrząd i zapłaciłem 550 zł za komplet z pompą wody.
lukaszr99
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Siedlce

28 Lis 2011, 21:09

Z tego co pamiętam to producent zaleca co 120 000 ale najbezpieczniej jest co 60 - 90 tys. Polecam dobry rozrząd honda, praktycznie można dobrać do każdego modelu silnika. Nie zwlekaj z wymianą paska bo zerwanie to droga sprawa :cry:
dydek1
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Samochód wyścigowy w kamuflażu rodzinnego sedana
    To jeden z najrzadziej spotykanych samochodów na świecie. Tak, chodzi o Corollę! A dokładnie o wyczynową Corollę TRD2000 z 1994 roku. Auto opracowała ekipa TRD (Toyota Racing Development), by uczcić starty Corolli ...