Honda civic VI czy corsa C lub inne auto do10 tys zl

09 Wrz 2013, 23:14

Witam Wszystkich,
Jestem tu nowym uzytkownikiem,który poszukuje dobrej rady:) Mianowicie zacząłem właśnie przymiarki do zakupu 1 samochodu,samochód jakiego szukam powinien byc jak najmniej awaryjny i tani w utrzymaniu, budżet jakim dysponuje to ok 10 tys. Po długich przemyśleniach, wielu pytaniach i wielu wysłuchanych rad dalej mam dylemat jakie auto wybrać, aktualnie mój wybór waha sie tak jak e temacie, civic VI 1.4 benzyna w sedanie lub corsa C 1.2, lub jeśli znajde 1.4. Potrzebuje jakiegoś świeżego podejścia do sprawy i pomocy osób bardziej obeznanych co wybrać, byłbym bardzo wdzięczny za rady:) oraz za ewentualnie inne samochody do 10 tys które jak juz pisałem wcześniej będą mało awaryjne i tanie w utrzymaniu:)
ryfik17
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 14 04 1990
Auto: nie mam

10 Wrz 2013, 18:35

z tych dwóch zdecydowanie Honda jeśli chodzi o mnie. ja mam honde civic'96 silnik 1.4 16v 90KM swietny silnik malo pali i swietnie sie zbiera.

corsa jest jednak mniejsza i jesli bedziesz chcial sie wybrac na jakis wyjazd to moze okazac sie za mala.
ja za honde dalem 4 tysie i nic sie z nia nie dzieje. wiec jesli masz 10 tysi to spokojnie trafisz jakas nowsza tez zadbana. Ten silnik 1.4 to chyba jeden z najlepszych silnikow jakie byly kiedykolwiek. trwaly, oszczedny i wystarczajaco mocny do spokojnej/umiarkowanej jazdy
Bo samochód to kumpel, im dłużej go znasz tym bardziej go cenisz.
Bloob
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: Polska
Auto: Honda Civic VI 5d
Silnik: 1.4 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

10 Wrz 2013, 19:06

Szukaj sedana z D15Z6 - 1.5 l vtec-e 114 km. Świetny silnik, w trybie econo pali tyle co 1.4 (niektórzy mówią, że nawet ciut mniej). Za 10 tys. trafisz naprawdę zadbany egzemplarz Hondy, poszukaj na forach klubowych. Idzie tam znaleźć autko w naprawdę niezłym stanie z książką serwisową w postaci tematu na forum.
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

10 Wrz 2013, 20:21

Ja tez jestem za Honda. Uwazaj tylko na rdze.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

11 Wrz 2013, 17:58

nie ukrywam, honda jest bardzo fajnym, przestronnym samochodem..ale najbardziej boje się właśnie o tą rdze..a na korzysc corsy przemawia wlasnie karoseria ocynkowana i rozrzad na łańcuszku czyli mimo, że to maly samochod to jednak dosyć malo awaryjny silnik ma..
a co myślicie o Astrze II w sumie też większy troszkę. Nigdy nie przypuszczałem, że kupno samochodu to taka trudna sprawa :/
ryfik17
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 14 04 1990
Auto: nie mam