Honda Civic VII - SYSTEM IMA-INTEGRATED MOTOR ASIST

22 Cze 2016, 17:08

Witam
Szukam auta za około 10 000 zł i znalazłem Hondę Civic VII z systemem IMA-INTEGRATED MOTOR ASIST (składa się z silnika benzynowego 1.4. 85 km ,który jest głównym żródłem napędu oraz ze wspomagającego go 20 km silnika elektrycznego.
Silnik elektryczny pracuje jako generator i przetwarza energię powstającą podczas hamowania,która jest magazynowana w akumulatorach.
Energia ta wspomaga silnik benzynowy dodając mocy podczas ruszania ,przyspieszania, wjeżdżania pod górę).

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

I teraz moje pytanie czy opłaca się brać tą Hondę? Czy nie będzie z nią problemów? Jest to raczej nietypowy model, chodzi o ten dodatkowy 15 konny silnik elektryczny. Jeśli ktoś zna ten samochód lub może coś doradzić na ten temat proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Thesior
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 08 1991
Auto: nie mam

22 Paź 2016, 02:25

Mam ten samochód od 2014 roku czyli 2 lata. Jestem z niego bardzo zadowolony. Po pierwsze dlatego że ma mały przebieg co widać nie tylko na liczniku. Po drugie kosztował tyle co zwykła wersja. Po trzecie mało pali bo do 6,5 L/100km a mój rekord to 3,5L/100km. Po czwarte jest cichy lub "hondowski" w zależności od tego czego oczekuję w danej chwili. Po piąte jest niezawodny. Po szóste jako jedyny w pracy i na osiedlu wśród znanych mi mieszkańców mam hybrydę :D (nawet najwyżsi przełożeni w pracy nie mają i robili wielkie oczy jak kupiłem). Po siódme jest ładny. Po ósme nie kopci tyle co inne. Po dziewiąte ręczna skrzynia biegów w odróżnieniu od Priusa i innych hybryd. Po dziesiąte nie boję się że baterie "padną" bo wtedy nadal będę miał ponad 80KM a nie jak w tym na P - 67KM :) Po jedenaste kocha zakręty. Itd.
Jakby jeszcze miał zawieszenie/komfort Accorda i jego moc to byłby samochód idealny. A tak trzeba myśleć o tuningu :D
lybra
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Kielce

22 Paź 2016, 09:25

Civica VII ciężko kupić za 10tys. a tu wersja IMA?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Prowadzenie samochodu na głodzie
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...
    Auto Moto Show - Skaryszew 2011 / relacja
    Impreza Auto Moto Show w Skaryszewie już za nami! Gorący i pełen wysokiego ciśnienia dźwięku weekend minął nam szybko i również w tym roku okazał się dużym sukcesem. W sobotę można było zobaczyć przymiarki do konkurencji ...