Honda Civic VIII, a gaz?

21 Wrz 2012, 13:29

Witam,

Mam okazję kupić Hondę Civic VIII o mocy 140 KM i pojemności 1.8 cm3.
Jest to okazja, więc kompletnie nie jestem zorientowany w wielu kwestiach dotyczących tego modelu.

Podstawowe moje pytanie, czy te samochody (silniki) radzą sobie z dobrą instalacją gazową, czy raczej w odwrotną stronę i lepiej nie gazować, bo występuję wiele usterek?

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.
hazard
Nowicjusz
 
Posty: 47

22 Wrz 2012, 15:01

Ogólnie to dobre silniki i przy dobrej instalacji nie powinno być z nimi problemów, ale przy zakładaniu instalacji LPG nie oszczędzał bym kasy. Silnik z tego co pamiętam to udana jednostka i jest na łańcuszku, a skrzynia jest 6 biegowa co pozwala w trasie zmniejszyć spalanie :)
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Napęd E-Axle - Hybrydy Lexusa będą bardziej dynamiczne
    Lexus pokazał wprawdzie swoje pierwsze auto w pełni elektryczne, ale japoński producent wcale nie zamierza rezygnować z napędu hybrydowego. Inżynierowie pracują właśnie nad nowym układem E-Axle, który sprawi, że nawet ...
    Racjonalizatorskie pomysły pracowników Audi
    Program racjonalizatorski Audi, prowadzony po raz kolejny w roku 2012, dał impuls do wprowadzenia licznych rozwiązań usprawniających pracę w fabrykach Audi. W ubiegłym roku, w obu niemieckich zakładach, Ingolstadt i Neckarsulm, ...