HONDA -Rdza tylnej klapy

HONDA -Rdza tylnej klapy

10 Maj 2010, 20:03

Moja honda zaczyna rdzewieć od tyłu .Spod osłony oświetlenia tablicy rejestracyjnej
są widoczne rdzawe smugi . Samochód ma trzy lata i 15 000 km.Serwis twierdzi że
przelakieróje tylną klapę i po problemie . Cz to jest dobre rozwiązanie,czy należy się
zgodzić na takie rozwiązanie .

z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez merc, 10 Maj 2010, 20:39, edytowano w sumie 1 raz
merc
Nowicjusz

Miejscowość: Salon

Re: HONDA -Rdza tylnej klapy

10 Maj 2010, 20:27

A według Ciebie jakie inne rozwiązanie wchodzi w rachube ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

10 Maj 2010, 20:33

wymiana na nowe, 3 letnie nadwozie nie ma prawa rdzewieć, zwłaszcza nadwozie w "ocynku",
ostatnio widziałem też focusa w którym drzwi trzymały się w kilku miejscach na lakierze :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

10 Maj 2010, 20:39

[
quote="bonifacy"]A według Ciebie jakie inne rozwiązanie wchodzi w rachube ?[/quote]

Znajomy mówił że powinni wymienić element na nowy.
merc
Nowicjusz

11 Maj 2010, 16:46

Ma 3 lata czyli to Civic "minivan". Niestety taką one miały "chorobę" - po prostu w tych modelach rdzewieją im klapy i ... tyle.
Zgodnie z zaleceniami importera taką właśnie klapę maluje się i zabezpiecza (tu mogę się mylić co do materiału) specjalną żywicą. Dopiero jak ta naprawa nic nie daje to jest wymiana tylnej klapy.
Z tego co piszesz to i tak masz szczęście bo wcale tak dużo rdzy nie ma :)
teksty to wyraz moich poglądów, nie należy ich identyfikować z linią programową firmy Trynid
Trynid
Początkujący

Miejscowość: Polska

11 Maj 2010, 20:38

Trynid napisał(a):Ma 3 lata czyli to Civic "minivan". Niestety taką one miały "chorobę" - po prostu w tych modelach rdzewieją im klapy i ... tyle.
Zgodnie z zaleceniami importera taką właśnie klapę maluje się i zabezpiecza (tu mogę się mylić co do materiału) specjalną żywicą. Dopiero jak ta naprawa nic nie daje to jest wymiana tylnej klapy.
Z tego co piszesz to i tak masz szczęście bo wcale tak dużo rdzy nie ma :)

Jeśli chodzi o model to nowa CR-V nie popisali się z jakością ,a w zlokalizowaniu punktu zapalnego pomogli mi serwisanci przy okazji przeglądu okresowego
merc
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
    Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...

• Re: HONDA -Rdza tylnej klapy

13 Maj 2010, 11:22

Niestety nic nie jest doskonałe :(
    teksty to wyraz moich poglądów, nie należy ich identyfikować z linią programową firmy Trynid
    Trynid
    Początkujący

Miejscowość: Polska

16 Maj 2010, 18:29

Tyla klapa została naprawiona,na moje oko to kosmetyka a nie lakierowanie może się
    mylę nie jestem fachowcem.Do lakierni samochód miał być transportowany na lawecie
    dziwnym trafem na liczniku przybyło 360 km .Nie podoba mi się takie podejście będę z
    nimi rozmawiał a może macie inne pomysły jak to rozegrać .

POZDRAWIAM.
    merc
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód