Hundai santa fe - Silnik dławi się po dodaniu gazu

hundai santa fe - Silnik dławi się po dodaniu gazu

02 Paź 2016, 07:31

Witam na forum. Mam podobny problem ze swoim Santa Fe 2005 2,4 PB. Wszystko zaczyna się jak przekaraczam 3-3,5 tys obrotów. Nie ma mocy. spada z obrotów. Nie mogę przekroczyć 130km/h. dzieje się tak na 4 lub 5 biegu. Denerwujące jest to nawet przy wyprzedzaniu. Jak redukuję to automatycznuie spada moc i się dławi. Kupiłam go w PB i dałam założyć gaz. Problem jest i na PB i gazie. wymieniłam przepływonierz, jeździłam po elektromechanikach, Nikt nic nie widzi.
pati24
Nowicjusz

Auto: Hyundai Santa fe 2,4 benzyna
Silnik: 2,4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: hundai santa fe - Silnik dławi się po dodaniu gazu

10 Paź 2016, 22:11

pati24 napisał(a):jak przekaraczam 3-3,5 tys obrotów. Nie ma mocy. spada z obrotów. Nie mogę przekroczyć 130km/h. dzieje się tak na 4 lub 5 biegu
Skoro wymieniłaś przepływomierz to do sprawdzenia czujnik położenia wałka rozrządu.

Czy jak auto traci moc to zapalają się jakieś kontrolki?
Miałaś sprawdzane błędy podpinając auto do interfejsu diagnostycznego?
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną? Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną?
    Zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu. W 2013 roku policja odnotowała aż 179 wypadków z udziałem zwierząt, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód