Hyundai Accent 1996' 1.5 GT (110KM) -problem z rozrusznikiem

Hyundai Accent 1996' 1.5 GT (110KM) -problem z rozrusznikiem

02 Mar 2011, 14:16

Witam uprzejmie,

Napotkałem na problem z rozrusznikiem i piszę z nadzieją, że uzyskam jakąkolwiek pomoc bądź wskazówki.

Mianowicie, wcześniejsze zachowanie rozrusznika:

* bywało tak, że przekręcalem kluczyk 7 razy pod rząd, rozrusznik kręcił ale nie odpalał. musiałem poczekać chwilę, z reguły też wysprzęglałem bieg (idąc za poradą znajomego) i odpalał.
* często bywało tak, że za pierwszym przekręceniem kluczyka, był taki dźwięk: "łłłłłłyłłłłłuuu", natomiast po drugim bądź trzecim przekręceniu - odpalał
* zimą nie było żadnych problemów, natomiast jak zaczęła się wilgoć na dworze, zauważyłem że strasznie ciężko było mu odpalić.
* no i ostatnia rzecz, gdy ostatnio wróciłem pod blok, zaparkowałem, a na rano chciałem go odpalić, nie było już totalnie żadnej reakcji, ani pstryknięcia, ani totalnie żadnego dźwięku.
I stąd moje pytanie - co mogło się zepsuć w rozruszniku, sądząc po objawach ?
Czy warto go naprawić, czy może nie ma co się bawić w takie pierdoły, i lepiej wymienić caly ? (pieniądze grają rolę oczywiście, jesteśmy w Polsce)
dotangelo
Nowicjusz

Miejscowość: tajne

Re: Hyundai Accent 1996' 1.5 GT (110KM) -problem z rozruszni

02 Mar 2011, 16:17

A może stacyjka nawala?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Mar 2011, 17:57

Może to dziwnie zabrzmi, ale jak mógłbym to rozpoznać :) ? (oprócz tego, że nic się nie dzieje)
dotangelo
Nowicjusz

03 Mar 2011, 12:17

Skoro nic się nie dzieje po przekręceniu kluczyka na rozrusznik to zakładając że dochodzi do niego prąd z akumulatora i ze stacyjki skończyły się w nim szczotki. Mogły one być także przyczyną słabszego kręcenia. Czy naprawiać czy wymieniać to zależy w jakim stanie jest komutator, tulejki ,bendix. Rozkręcić i dopiero można decydować co dalej.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

03 Mar 2011, 21:28

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi!

[ Dodano: 26 Kwiecień 2011, 15:40 ]
Winny okazał się kabel idący od stacyjki do rozrusznika, był przepalony.
dotangelo
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Golf GTI Clubsport - jubileuszowa wersja na 40. urodziny Golf GTI Clubsport - jubileuszowa wersja na 40. urodziny
    Bardzo mocny, bardzo szybki i bardzo bogato wyposażony Golf GTI Clubsport debiutuje w polskich salonach. Specjalna wersja Golfa GTI nawiązuje do jubileuszowych edycji tego modelu, które Volkswagen prezentował przy ...
    Dragster JET CAR PREDATOR Dragster JET CAR PREDATOR
    Francuski samochód Jet Car Predator ma aż 6000 KM i silnik odrzutowy. Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną. Nazwa : Dragster JET CAR PREDATOR Silnik : Amerykański Turbojet z samolotów myśliwskich. Typ ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5