HYUNDAI ACCENT LC 2001r. PROBLEM Z ODPALANIEM, PRACĄ SILNIKA

HYUNDAI ACCENT LC 2001r. PROBLEM Z ODPALANIEM, PRACĄ SILNIKA

16 Lis 2014, 15:39

Witam,
mam problem ze swoim autem, a mianowicie Hyundaiem Accentem LC z 2001 roku... chodzi o problem z odpalaniem oraz nierówną pracą silnika.
Auto po odpaleniu na zimnym silniku spada z obrotów i gaśnie lub utrzymuje ok. 400 obrotów, trzęsie się z tego powodu i następnie gaśnie lub sam go gaszę.. dzieje się tak kilka razy pod rząd tzn. popracuje chwile i nagle spadną mu obroty.. im zimniej tym gorzej, dopiero po kilku odpaleniach i lekkim zagrzaniu nie spada z obrotów, wtedy dopiero da się nim jechać lecz praca silnika na benzynie jak i na gazie jest nierówna jakby wypadał zapłon, wydaję mi się, że nie pracuje na wszystkich cylindrach. Dodam, że gaz jest sekwencyjny, a więc odpala na benzynie.
Wymieniłem już świecie z przewodami oraz czujnik temperatury cieczy chłodzącej lecz bez zmian.. Dajcie jakieś rady bo nie chcę zgadywać co to może być i zmieniać części które okazują się być w porządku.
Z góry dziękuję za wszelaką pomoc i rady :) Pozdrawiam.
kywy88
Obserwowany

Auto: Hyundai Accent LC
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2001

Re: HYUNDAI ACCENT LC 2001r. PROBLEM Z ODPALANIEM, PRACĄ SILNIKA

19 Lis 2014, 10:17

Zerknij jeszcze na filtr powietrza i ewentualnie wymień. Warto też zainteresować się czujnikiem temperatury powietrza ( jeżeli taki masz, bo na chwilę obecną nie pamiętam czy jest w tym aucie ) oraz silniczkiem krokowym od wolnych obrotów i jego gardzielą. W sumie to możesz zacząć od tego silnika - zdemontuj, wyczyść i trzpień silniczka i gardziel.
A najlepiej to w takim przypadku podłączyć się pod komputer. Tylko u porządnego diagnosty, który po sprawdzeniu parametrów kczujników będzie wiedział o0co chodzi. Bo samo podłączenie się celem sprawdzenia błędów jest bez sensu.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...
    Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili