Hyundai Accent - Opony całoroczne?

25 Cze 2008, 19:10

Witam.

Przymierzam się do zakupu opon(moje są już strasznie łyse i czas najwyższy na zmianę), rozmiar 175/70/R13.
Szukam opon nowych, niezbyt drogich.
Znalazłem coś takiego ja Dębica Navigator 2, podobno są to opony całoroczne... co sądzicie o tego typu oponach?
Warto? Czy lepiej kupić osobno letnie i zimowe?
Koszta są dla mnie dość ważne, myślę więc, że to niezły kompromis... tylko czy to działa, czy istnieje coś takiego jak opony całoroczne?

Proszę o opinię.
qba84
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Poznań

26 Cze 2008, 08:01

Teoretycznie nie ma czegoś takiego jak opony całoroczne,ale w praktyce są.Jeżeli dużo nie jeździsz,to możesz je sobie kupić.Ale jeżeli jeździsz dużo,podróżujesz i cenisz sobie bezpieczeństwo,to lepiej kupić osobno letnie i osobno zimowe.Chodzi tutaj o materiał,z którego są robione opony jak i o bieznik.Opony letnie sa bardziej twarde,żeby nie rozmiękały w upale,a zimówki są bardziej miekkie,żeby lepiej poddawały się w czasie mrozu,bo ich zachowanie jest podobne do gumy - jak jest zimno - twardnieje,a jak jest ciepło mięknie.No i sam bieżnik - zimowy jest inny,a letni jest inny.Natomiast całoroczne muszą pogodzić wszystko - i zimę i lato i dzeszcz i snieg i upał i mróz.Tak więc nigdy nie zastąpią ani letnich ani zimówek.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Cze 2008, 07:04

Ok dzęki za odpowiedź.

Chyba się skuszę na te Navigatory ;)
qba84
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Poznań

07 Lip 2008, 12:32

Jeżeli chcesz oszczędzać na własnym bezpieczeństwie to Twoja sprawa, ale brak odpowiednich opon w Twoim aucie dotyczy także bezpieczeństwa innych użytkowników dróg, po których się poruszasz. Zdecydowanie lato - letnie opony, zima - zimowe!
morris
Nowicjusz
 
Posty: 49
Miejscowość: Lublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekojzada zaczyna się, zanim wsiądziesz do samochodu
    Ekojazda to nowoczesny i oszczędny styl prowadzenia auta. Świadomy użytkownik samochodu mądrych wyborów dokonuje jeszcze przed ruszeniem z miejsca, m.in. poprzez dbałość o stan techniczny pojazdu. Warto być ekokierowcą, ...