Hyundai Accent - problemy z silnikiem na wysokich obrotach

12 Mar 2009, 19:04

Witam !!!

Jestem szczęśliwym posiadaczem samochodu Hyundai Accent z roku 2001 z silnikiem 1,3 12V z wielopunktowym wtryskiem , ostatnio niestety dopadły mnie a właściwie autko problemy a mianowicie na wysokich ( od 3000 do 4200 ) silnik przerywa jakby mu coś odcinało zapłon lub zatykało dopływ paliwa , powyższe objawy nie są stałe i nie mam pojęcia od czego zależą , silnik w takim momencie wyraźnie traci na mocy ale za chwilę jest wszystko ok , raz potrafię przejechać 300 km bez objawów , a niekiedy po 20 km przerywa , nadmienię również że dzieje się to tylko na ciepłym silniku , od momentu wystąpienia tych objawów wymieniłem :
FILTR PALIWA
FILTR POWIETRZA
PRZEPŁYWOMIERZ
ŚWIECE ZAPŁONOWE
KABLE WYSOKIEGO NAPIĘCIA
oraz wyczyściłem następujące elementy :
POMPA PALIWA
SILNIK KROKOWY

jestem w totalnej rozterce , jeżeli ktokolwiek może mi pomóc to bardzo proszę
Rowerros
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Miejscowość: YOUGHAL
  • 12 Mar 2009, 22:22

    Sprawdż sondę lambda,czasami zdarzają się takie jej usterki ,że potrafi dzialać i nagle przestaje i znów działa,tak miałem w Renault Clio dlatego wiem.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    13 Mar 2009, 17:26

    Witam !

    Pomysł jest niezły też o tym myślałem tylko że jestem totalnie nieuświadomiony jak to zrobić , wiem na pewno że sonda w moim samochodzie ma cztery przewody ( jeden czarny ; jeden szary ;dwa białe ) i na tym kończy się moja wiedza jeśli chodzi o sondę lambda , poradź coś drogi kolego jak to wykonać , a ja to niezwłocznie zrobię , a w międzyczasie poszukam na wszelki wypadek gdzie można kupić taką sondę .

    Pozdrawiam
    Rowerros
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 9
    Miejscowość: YOUGHAL

    13 Mar 2009, 19:58

    Po prostu odepnij sondę i zobacz co się będzie działo ,ja tak zrobiłem i zorientowałem się,że to sonda.Jeśli sonda nawala to pierwszy objaw jest taki ,że z rury wydechowej sączy się zapach jakby niespalonej benzyny,tak jakbyś wąchał etylinę.Sondę kupisz bez niczego,poszukaj na Allegro do twojego modelu,zamiennik ile będzie kosztował? ok.80 zł,dokładnie nie wiem,naturalnie musi to być sonda 4 żyłowa.Najpierw jednak te kabelki sobie odepnij ,będziesz wiedział czy to na 100% to ,jeśli nawala to zwyczajnie będzie cały czas żle! :wink:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    13 Mar 2009, 20:45

    Witam !

    Czy objawem uszkodzonej sondy może być również czarny nalot na końcówce rury wydechowej i zwiększone zużycie paliwa ?
    Jeżeli tak to podobne objawy zaobserwowałem jakiś czas temu .

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    ROWERROS ( Sosnowiec )
    Rowerros
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 9
    Miejscowość: YOUGHAL

    13 Mar 2009, 20:54

    Witam !

    Znalazłem na EBay oryginalną sondę lambda do mojego autka , jak próbowałem znaleźć zamiennik to były tylko takie do których trzeba przelutować oryginalną wtyczkę , a ja nie jestem przekonany do takich operacji więc poczekam aż przyślą mi te oryginalną .
    Tylko myślę co będzie jak taka wymiana nie pomoże czego dalej szukać ???
    Pozdrawiam
    ROWERROS ( Sosnowiec )
    Rowerros
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 9
    Miejscowość: YOUGHAL
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Jak bezpiecznie podróżować w ciąży?
      Kobiety spodziewające się dziecka powinny wiedzieć, jak bezpiecznie podróżować zarówno za kierownicą, jak i na fotelu pasażera. Jak więc podróżować bezpiecznie w ciąży? Oto nasze wskazówki: Pasy ...

    14 Mar 2009, 21:01

    Tak oczywiście,wzrasta zuzycie paliwa,mnie w Renówce wzrosło i pojawił się ten zapach etyliny,kupisz oryginał? Sprawdziłeś sobie reakcję silnika na odpięcie sondy? Ja myślę,że to sonda co jeszcze może nawalać ?No cóż pozostaje moduł lub cewka,moduł kiedyś w Mercedesie mi dawał w kość ,samochód mi raz palił,raz nie palił,czsami chodził idealnie a czasami na 3 garach w jaki sposób doszedłem,że to moduł?Wtedy gdy nie palił po prostu odpiąłem jeden przewod zapłonowy,wtedy palił zawsze na 3 gary a na 4 nie chciał.Uszkodzenia modułu mogą być rózne oraz rózne objawy!
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    15 Mar 2009, 14:15

    Witam!!!

    Poczekam na przesyłkę i wymienię sondę , a jak ją odłączyłem to silnik zaczął pracować jak przy traktorze i z rury leciał czarny dym jakby palił niesamowitą ilość paliwa zobaczymy co będzie jak ją wymienię ,a jeśli chodzi o moduł i cewkę to myślę że u mnie jest to zespolone i na wszelki wypadek też postaram się to znaleźć , choć myślę że jednak może być to sonda lambda . Powiedz mi szacowny kolego czy przy tej operacji trzeba zresetować komputer i jak najlepiej to zrobić ?

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    ROWERROS ( Sosnowiec )
    Rowerros
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 9
    Miejscowość: YOUGHAL

    15 Mar 2009, 15:42

    Czy to konieczne tego ci nie powiem ja osobiście po prostu założyłbym nową sondę lambda bez chrzanienia się to nie jest elektroniczny pojazd kosmiczny :wink: w takich samochodach resetujesz kompa odpinająć na chwilę klemy akumulatora,PAMIĘTAJ najpierw minusową ,zakładasz odwrotnie zaczynając od plusowej! :wink:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    15 Mar 2009, 18:22

    Witam !!!

    Ja rozumiem że to tylko Koreańczyk ale jednak autko którym się poruszam i dbam jak najlepiej mogę i jak mi się udaje , niestety mam świadomość tego że w obecnych czasach niestety nie stać mnie na nic lepszego więc chciałbym go doprowadzić do stanu normalnej używalności i względnej oszczędności paliwa >
    Rady które mi dajesz szacowny kolego są nie ukrywam bardzo pomocne przy mojej znajomości mechaniki i stosuję je bez kwestionowania , zobaczymy co będzie dalej , przesyłka z sonda będzie u mnie w środę .

    pozdrawiam
    Pozdrawiam
    ROWERROS ( Sosnowiec )
    Rowerros
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 9
    Miejscowość: YOUGHAL

    15 Mar 2009, 19:10

    Nie wiem o czym kolego piszesz :wink: pisaliśmy już o Accencie,to jeden z lepszych samochodów w swojej klasie,nie zapominaj że Korea leży blisko Japonii ,b.blisko a Koreańczycy to ambitni ludzie także,wiesz o tym,że Hancook produkuje teraz najlepsze opony na świecie?Wybatożyli nawet samego Goodyeara!Jeśli ktoś mówi coś złego na Koreańskie bryki to nie siedzi w temacie ,po prostu,jeżdzisz z kompleksami?To przestań to czynić od dzisiaj!Pozdrawiam! :wink:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    15 Mar 2009, 20:58

    Witam !!!

    Tak mi się coś po głowie kręciło że nie jest to najgorsze autko tym bardziej że we wszystkich publikacjach na temat Hyundai`a piszą że producentem i dostawcą silników do tych autek jest Mazda , a jak znam Japońskich producentów są bardzo solidni a ich samochody są w czołówce niezawodnych , może to nie jest jak piszesz "technologia kosmiczna" ale nigdy nie narzekałem na to autko i jak wcześniej napisałem dbam o nie jak mogę i wykorzystam każdą dobra rade aby tylko jak najdłużej nim jeździć , najważniejsze że moja żona bardzo lubi to autko czego nie mogę powiedzieć o wcześniejszym autku .

    pozdrawiam
    Pozdrawiam
    ROWERROS ( Sosnowiec )
    Rowerros
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 9
    Miejscowość: YOUGHAL

    15 Mar 2009, 21:36

    Żle przeczytałeś,napisałem ze to nie jest naszpikowany elektronika pojazd kosmiczny! :wink: Kobiety wiedzą najlepiej co jest dobre. :D
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    15 Mar 2009, 21:45

    Witam !!!

    Pojazd kosmiczny bez elektroniki to mi baje obraz radzieckich :D pojazdów i stacji kosmicznych :D, ale mam nadzieję że jest to zły obraz bo mam z tym złe skojarzenia , z twoich wypowiedzi wnoszę że miałeś do czynienia z motoryzacją rodem z Korei i Japonii , jeżeli coś jeszcze wiesz lub znacz jakieś magiczne sztuczki to podziel się nimi .

    To co piszesz traktuję z prawdziwym szacunkiem i prawie z nabożną czcią :D :D :P :P
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    ROWERROS ( Sosnowiec )
    Rowerros
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 9
    Miejscowość: YOUGHAL

    22 Mar 2009, 22:55

    Witam !!!

    Dostałem całkiem nowa i oryginalną sondę lambda do mojego autka no i zmieniłem ( com się namęczył to moje , ale nie o tym ) , a poza tym zmieniłem również cewkę zapłonową , a przy okazji odkryłem że gniazdo cewki zapłonowej na trzecim cylindrze było totalnie zaśniedziałe gdy pozostałe były czyściuteńkie jakby co dopiero wyszły z fabryki i zastanawiam się czy to nie było przyczyną moich kłopotów , po wymianie zrobiłem 150 km i autko bzyczy jak pszczółka Maja i jakby trochę zyskało na mocy tak jakoś lepiej zbiera się na wyższych biegach i nie dusi się na wyższych obrotach .

    Pozdrawiam serdecznie
    Pozdrawiam
    ROWERROS ( Sosnowiec )
    Rowerros
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 9
    Miejscowość: YOUGHAL