Hyundai Coupe GK 2.0 CVVT powolne chodzenie po obrotach.

Hyundai Coupe GK 2.0 CVVT powolne chodzenie po obrotach.

22 Lis 2016, 02:26

Witam od dluzszego czasu mam problem, ktory trapi moje auto a jest nim Hyundai Coupe GK.
Moze troche o samym aucie: 2005r. 2.0 16V CVVT kod:G4GC 150tys.km

-kompresja 13.5 bara na kazdym z cylindrow, instrukcja mowi o 14.5 a limit to 14 barow.
-cisnienie oleju na rozgrzanym oleju to 1.7 bara na wolnych obrotach i 4 bary na 4tys.
-cisnienie paliwa 3.7 bara.
-auto spala 150ml oleju 5W40 Liqui Moly na 1000km.
-przyspiesza plynne, niezle ciagnie od samego dolu az do konca.
-spala 7 litrow w trasie i 10 w miescie.
-po 3.5km lapie temperature robocza i ja utrzymuje.
-nie kopci.

Auto nie zglasza zadnych bledow na desce ani po podlaczeniu komputera. Lecz problemem jest jak pracuje na wobrotach.
Powoli schodzi z obrotow w przedzialem 1000-2000 obrotow dwa razy dluzej niz z np z 2000-3000

Co zostalo wymienione:
-filtr powietrza Knecht
-swiece Denso K16TT
-kable NGK
-cewki Denso
-filtr paliwa ALCO
-olej 5W40 LM + filtr Knecht
-plyn chlodniczy
-kompletny rozrzad z wariatorem
-sonda lambda regulacyjna Denso
-wyczyszczone silnik krokowy (jest na nim sruba do jakiejs regulacji, nie wiem jak to sie reguluje)

Sonda regulacyjna (pierwsza) oscyluje w granicy od 0.1 do 0.8 druga za katalizatorem utrzymje napiecie 0.6V
Dotryski benzyny sa na -4.8% dlugoterminowe, a krotko terminowe chodz od 0 do -5% moze to jakas nieszczelnosc gdzies ? jakis waz podcisnienia moze czy cos ale nie wiem jak to sprawdzic. Ma lekko okopcona koncowke wydechu wiec chyba chodzi na lekko za bogato.
fixu
Nowicjusz

Auto: Hyundai Coupe GK
Silnik: 2.0 CVVT
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Hyundai Coupe GK 2.0 CVVT powolne chodzenie po obrotach.

27 Lis 2016, 13:28

Na tym anglojęzycznym forum był poruszony podobny wątek.
http://www.newtiburon.com/forums/v6-nat ... ues-3.html

Z lektury wynika że problem był spowodowany przez TPS - o dziwo wszystkie zamienniki (3 szt) które montował autor postu chociaż sprawne nie rozwiązywały problemu, dopiero "tunning" który wykonał na ustawieniu TPS dał pożądany wynik.

Jeśli chodzi o mnie to mam Hundaia Sonate NF 2007 z silnikiem 2.0 144KM CVVT i u mnie również obserwuję powolny spadek obrotów po wysprzęgleniu podczas zmiany biegów. Auto ma niewielki przebieg niecałe 60 kkm i poza tym "drobiazgiem" sprawuje się b. dobrze. Silniczek krokowy czyściłem i zmian nie widzę , więc może to jednak kwestia "kalibracji "TPS? Na razie tego jeszcze nie robiłem.
darekn15
Obserwowany

Auto: Hyundai Sonata

27 Lis 2016, 13:38

fixu napisał(a):Powoli schodzi z obrotow w przedzialem 1000-2000 obrotow dwa razy dluzej niz z np z 2000-3000

To problem jest ze schodzeniem obrotów czy z podwyższaniem obrotów? Bo w cyfrach piszesz odwrotnie do schodzenia. Jeżeli chodzo powolne schodzenie to z 3 tyś do 2 tyś i z 2 tyś do 1 tyś?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Lis 2016, 12:01

O jasny gwint widze, ze problem jest skomplikowany :(

Chodzi o schodzenie z obrotow widoczne od 3 do 1 tys obrotow, moze to lewe powietrze ale czy wtedy auto nie wchodziloby na obroty z takimi samymi efektami ? Gdzies czytalem, ze moze to byc spowodowane wlasnie przez wycieki powietrza u mnei po dokreceniu klektora ssacego spadly dotryski paliwa wiec moze warto bybylo zdjac kolektor i zobaczyc w jakim stanie jest uszczelka ? Podobno silnik na pracujacy na ewey powietrzu nie jest tak responsywny jak normalnie byc powinien... ciezka sprawa bo nie mam garazu a auto potrzebuje od poniedzialku do soboty.
fixu
Nowicjusz

Auto: Hyundai Coupe GK
Silnik: 2.0 CVVT
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

28 Lis 2016, 16:32

Oczywiście lewe powietrze też może powodować problem i warto sprawdzić szczelność całego dolotu, a przynajmniej za MAF. Z drugiej strony nieszczelność powinna owocować zwiększonym spalaniem, podane wyżej wynik 7 trasa i 10 miasto dla silnika 2.0 brzmią jak dla mnie bardzo dobrze
darekn15
Obserwowany

Auto: Hyundai Sonata
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...
    Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer
    Nowoczesny i pełen charakteru – taki jest nowy CITROËN SpaceTourer. Z nadwoziem dostępnym w trzech wariantach i różnymi konfiguracjami wnętrza doskonale wpisuje się w nowoczesny styl życia – dla rodziny, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      P1030146
      Targi AutoSalon i AutoSerwis
      Zmiana Koloru Porsche 911