Hyundai Getz - dziurka w wydechu

26 Wrz 2016, 19:01

Witam wszystkich.

Od 3 tygodni mój Getz zaczął głośno chodzić. Wjechałem na kanał żeby zlokalizować usterkę. Dziurka (piszę zdrobniale ponieważ jej średnica to ok. 0,5 cm) znajduje się na złączu elastycznym od góry. Pytanie, jak się pozbyć tej dziury? Pospawać tego nie jestem w stanie bo nie mam dojścia. Niedługo zmieniam auto ale jednak strasznie to denerwuje i chcę to naprawić. Z góry dziękuje za pomoc.

Zdjęcie:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ebson94
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 08 2012
Auto: Hyundai Getz
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

30 Wrz 2016, 14:29

Kup w sklepie metalowym kawałek najcieńszej blaszki długości całej tej plecionki (pewnie jakieś 20 cm), owiń wokół niej i ściśnij 2 lub 3 metalowymi opaskami skręcanymi - jakiś czas na pewno będzie spokój póki się plecionka całkiem nie rozleci (nie wygląda zbyt dobrze).
Polecam zapoznać się z tym materiałem - problem bardzo zblizony jak u ciebie i metoda naprawy podobna do tej przeze mnie proponowanej :)

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

23 Paź 2016, 13:42

po co bawić w jakieś opaski i blaszki i robić u siebie w aucie takie partactwo,
zajdz do sklepu motoryzacyjnego kup cement do tłumików i po sprawie, koszt 15-20 zl :)
kowalek56
Nowicjusz
 
Posty: 23
Auto: NIe mam

23 Paź 2016, 19:01

Panowie - to jest łącznik elastyczny i takie coś się wymienia. Ta część podczas jazdy i pracy silnbika rusza się. A więc wszelakie próby łatania tego czymkolwiek skończą się bardzo szybkim powrotem usterki, albo, jak będzie to solidnie zrobione, urwaniem śrub mocujących kolektor.
Sam łacznik kosztuje do tego auta jakieś 50 zł, albo i mniej. Tyle, że dochodzą koszty wycięcia w starym układzie i wspawanie nowego. Nie wiem ile będzie kosztowało takie spawanie u twojego mechanika, ale nie będzie to jakaś astronomiczna kwota. A jak nie chcesz spawania i wycinania, to całość kosztuje około 100 zł.
I jest sens bawić się w jakieś naprawy, któe prędzej czy później i tak będzie trzeba zrobić porządnie? Albo spowodują większe koszta naprawy?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hybrydowa Toyota Auris debiutuje w Polsce
    Toyota Auris drugiej generacji zadebiutowała w Polsce w styczniu 2013 roku. Samochód otrzymał zupełnie nowy wygląd nadwozia i wnętrza niż poprzednik, zyskując sobie sympatię klientów zarówno w całej Europie, ...