Hyundai i10 - Ćwierkanie, świst na wolnych obrotach

Hyundai i10 - Ćwierkanie, świst na wolnych obrotach

08 Maj 2013, 16:17

Witam,
Mam problem polegający na dobiegającym świście ćwierkaniu na wolnych obrotach po nagrzaniu po dłuższej jeździe, ustaje po bardzo delikatnym nacisku na pedał sprzęgła.

Łożysko oporowe sprzęgła wymienione po 8tys w nowym samochodzie na gwarancji.
Problem nie ustąpił po jego wymianie, od tego czasu zrobiłem 20tys km, i nadal zjawisko występuje w zależności od temperatury, długości jazdy.

Co to może być ?

Jak sprawdzić czy rzeczywiście została wymieniona ta cześć w zespole sprzęgła.

Dziękuje.
PeterMac
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 05 1949
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: i10
Rok produkcji: 2008

Re: Hyundai i10 - Ćwierkanie, świst na wolnych obrotach

09 Maj 2013, 00:21

PeterMac napisał(a):Witam,
Mam problem polegający na dobiegającym świście ćwierkaniu na wolnych obrotach po nagrzaniu po dłuższej jeździe, ustaje po bardzo delikatnym nacisku na pedał sprzęgła.

Łożysko oporowe sprzęgła wymienione po 8tys w nowym samochodzie na gwarancji.
Problem nie ustąpił po jego wymianie, od tego czasu zrobiłem 20tys km, i nadal zjawisko występuje w zależności od temperatury, długości jazdy.

Co to może być ?

Jak sprawdzić czy rzeczywiście została wymieniona ta cześć w zespole sprzęgła.

Dziękuje.

Żeby to sprawdzić trzeba by zrzucić skrzynię... W sensie wymontować z samochodu. A ten objaw też jest na luzie??? Wrzuć na luz i sprawdź czy też jest ten dźwięk, jeśli będzie to sprawdź czy po naciśnięciu sprzęgła tak samo, również znika... Na wszystkich biegach się to dzieje??? Napisz wnioski...
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

09 Maj 2013, 08:59

Wystepuje to własnie tylko na luzie na wolnych obrotach, nie słysze tego podczas jazdy czy tez po wcisnienciu sprzegła i biegu.
PeterMac
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 05 1949
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: i10
Rok produkcji: 2008

09 Maj 2013, 12:19

PeterMac napisał(a):Wystepuje to własnie tylko na luzie na wolnych obrotach, nie słysze tego podczas jazdy czy tez po wcisnienciu sprzegła i biegu.

A olej w skrzyni jest? Jest go wystarczająco? Jak jest jeszcze na gwarancji to nie dociekaj tylko jedź i zrób im problem. Ciężko tak jedno znacznie powiedzieć co to dokładnie jest. Nawet tego nie słyszałem :). Ale na pewno jest to co coś z wałka głównego/sprzęgła, raczej to pierwsze. Ja jednak myślę, że to łożysko oporowe, może faktycznie go nie ruszyli...
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Moto Session 2016 / relacja Moto Session 2016 / relacja
    Lubelskie Święto Motoryzacji to coroczne targi Moto Session. W tym roku również je odwiedziliśmy żeby pokazać Wam zdjęcia z tej motoryzacyjnej imprezy. Na targach można było pooglądać nowe modele samochodów ...
    Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006