Hyundai i30 Wagon - nowe opony 185/65/R15 88H

14 Gru 2015, 20:00

Witam!

Poszukuję nowych opon do swojego Hyundaia i30. Rozglądałem się trochę po różnych stronach i wyróżniłem cztery komplety opon czterech różnych firm. W grze są:
Bridgestone Turanza T001
Goodyear efficientgrip performance
Dunlop SP Sport Blueresponse oraz
Nokian Line.


Dodam, że są to opony o następujących parametrach: 185/65/R15 88H

Bardzo proszę o pomoc i różne opinie. Pozdrawiam!
kowolik
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Hyundai i30 wagon
Silnik: 1.6
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

14 Gru 2015, 20:48

Wypowiem się na na temat Bridgestone Turanza i Dunlop SP Sport. Jeździłem na nich, ale opony były w innym rozmiarze niż twój.
Pierwsze Bridgestone Turanza użytkowane były w dużym SUVie i mogę powiedzieć że samochód całkiem nieźle trzymał się drogi, opony nie były głośne bieżnik zużywał się równomiernie i jak było widać nie następowało to zużycie szybko. Moim zdaniem minusem jak na trzyletnie opony była jakość gumy na zewnętrznej stronie opony, było widać że się starzeje szybko no i właściciel tego auta powiedział że ma wrażenie że gumy przez trzy lata od nowości sporo straciły na sprężystości i zrobiły się dużo twardsze.
Drugie Dunlop SP Sport użytkowane w rozmiarze 225/45r17 jak dobrze pamiętam. Opony które moim zdaniem lepsze są od tych pierwszych i jakość gumy po dwóch latach jest taka że praktycznie nie widać zużycia, mówię o zewnętrznej stronie opony. Bieżnik bardzo fajny i opono bardzo dobrze trzyma się zarówno na mokrym jak i na suchym według mojego odczucia. Pomimo niskiego profilu opona bardzo ładnie wybiera wszelkie nierówności, łączenia itp. przy czym trzyma elegancko tor jazdy na wprost.

Aha i jeszcze jedno opony nie powodowały podwyższonego zużycia paliwa to też dosyć istotna kwestia.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...